Podobno „Przyjaciele to ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.”

Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie wypełnił się aniołami już 20 marca. Szkolny Klub Wolontariusza postanowił włączyć się w akcję Twój Dar Serca dla Hospicjum. Wolontariusze zorganizowali kiermasz przepysznych ciast. Dzień później, czyli 21 marca, odbył się piękny i wzruszający koncert.

Każda zebrana złotówka stała się naszym darem serca dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W końcu Hospicjum to nie jest zwykłe miejsce smutku i umierania. Lubelskie Hospicjum to miejsce, które uczy doceniać życie, które spełnia marzenia.

Każdy wykonawca swoim głosem nie tylko zatrzymał na chwilę przestrzeń, nie tylko poruszał serca, ale przede wszystkim pokazał swoją szlachetną postawę. Bo przecież nie obyło się bez trudności. Pracowaliśmy ciężko, bo tym koncertem chcieliśmy pokazać nie tylko to, że działamy, zapełnić jakoś czas naszym kolegom i koleżankom. Przede wszystkim chcieliśmy pokazać, że każdy ma prawo do życia, życia, które warto doceniać i pod żadnym pozorem nie wolno zmarnować.

Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali nam swój czas, chcieli wysłuchać, pomogli zebrać pieniądze. Sprawcami całego zamieszania okazali się sami wolontariusze, to oni przygotowali koncert, nad którym czuwali Jakub Powałka i Iwona Derecka. Chyba zawsze największe podziękowania powinny być kierowane do wykonawców: Aleksandry Mazur, Sary Cebery, Kingi Wójtowicz, Izabeli Szumorek, Agaty Zarzyckiej, Kacpra Liżewskiego i Jakuba Powałki.  Piękne dekoracje przygotowały: Kamila Słomka, Klaudia Greś, Izabela Misztal, Magdalena Nowosacka, Magdalena Szymczak i Ola Kurpiewska. A cały koncert, wpatrując się w gwiazdy, poprowadzili Kuba Szczepański i Maciek Sidor. Wolontariuszy pod swoje skrzydła wzięła pani Joanna Góźdź, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza, której dziękujemy za zaufanie!

ZS2 już od dłuższego czasu angażuje się w pomoc podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Od początku roku szkolnego zbieramy plastikowe korki, które również pomagają spełniać marzenia dzieciaków. W końcu

Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela.”

Wolontariusz z ZS2,
Iwona Derecka

DSC_0201.JPGDSC_0181.JPGDSC_0050.JPGDSC_0313.JPGDSC_0228.JPGDSC_0093.JPGDSC_0216.JPGDSC_0197.JPGDSC_0028.JPGDSC_0208.JPGDSC_0072.JPGDSC_0122.JPGDSC_0167.JPGDSC_0004.JPG