Wyjątkowo wcześnie w tym roku uczniowie ZS nr 2 z ul. Chopina rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje.

22 czerwca 612 uczniów uroczyście pożegnało rok szkolny w największej w mieście hali widowiskowo- sportowej. Z wielką powagą i szacunkiem do sztandaru szkoły i hymnu narodowego uczniowie przeżywali uroczystość okraszoną olbrzymią ilością nagród i świadectw z wyróżnieniem. Dopełnieniem całości była wspaniała (jak niektórzy mówią „kinowa”) konferansjerka w wykonaniu Zuzi i Piotrka i wprowadzające wszystkich w wakacyjny nastrój piosenki w wykonaniu szkolnych solistów.

Gośćmi honorowymi tej wyjątkowej uroczystości byli Starosta Lubartowski pan Fryderyk Puła i Wiceprzewodniczący Rady Rodziców pan Dionizy Kuchta.

Pani Dyrektor Anna Wójtowicz dokonała podsumowania kończącego się roku szkolnego. Jej przemówienie wielokrotnie przerywane było gromkimi oklaskami uczniów, których klasy brylowały w szkolnych rankingach. Tradycyjnie, jak co roku, przedstawiła podsumowanie klas I i II biorąc pod uwagę trzy kryteria: średnią ocen klasy, średnią frekwencję klasy i procent ocen niedostatecznych przypadających na jednego ucznia. Czołowe miejsca w tej klasyfikacji zajęły klasy: I D, I A, I Z i I W. Biorąc pod uwagę średnią ocen, klasy z najwyższą średnią to: I  A, II A, I F, I D i I W. Klasy z najlepsza frekwencją: I Z, I D, I B i I W.

W obecności całej społeczności szkolnej pożegnaliśmy również klasy trzecie Gimnazjum Sportowego, które odebrały z rąk dyrekcji szkoły i wychowawców świadectwa oraz uroczyście pożegnały sztandar szkoły.

Warto też wspomnieć o indywidualnych sukcesach w mijającym roku szkolnym uczniów szkoły z ul. Chopina. Łącznie w całym roku szkolnym w klasach I- III I LO i Gimnazjum Sportowego oraz I- IV Technikum Zawodowego nr 2 świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 58 uczniów, z tej grupy 34 osiągnęło średnią ocen 5,00 i wyższą (najwyższa średnia w I LO- 5,78, w TZ nr 2- 5,06, w Gimnazjum Sportowym- 7,17). Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody  rzeczowe oraz pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców, a ich rodzice zaproszeni na uroczystość odebrali listy gratulacyjne od dyrekcji szkoły. Dodatkowo wszyscy uczniowie ze średnią ocen 5,0 i wyższą otrzymają wkrótce podczas specjalnej uroczystości nagrody ufundowane przez organ prowadzący szkołę- Powiat Lubartowski.

Podziękowania i nagrody rzeczowe odebrali również uczniowie, którzy wyróżnili się w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Wśród nagrodzonych byli dwaj podwójni finaliści olimpiad przedmiotowych o tematyce historycznej, czy dwaj finaliści Mistrzostw Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym, uczniowie aktywnie uczestniczący w życiu szkoły oraz ponad setka uczennic i uczniów, którzy odnosili sukcesy na rejonowych i wojewódzkich etapach olimpiad, konkursów i zawodów sportowych.

Specjalne podziękowania i dyplomy odebrali również uczniowie technikum informatycznego, którzy ukończyli szkolenie w ramach Akademii CISCO, członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego uwieczniający najciekawsze momenty z życia szkoły, czy wreszcie członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, którego działania dają wiele satysfakcji jego członkom i wymierne korzyści najbardziej potrzebującym mieszkańcom Lubartowa i okolic.

Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkania klasowe z wychowawcami, po zakończeniu których uczniowie popularnego „Chopina” udali się na wakacyjny wypoczynek.

Bezpiecznych wakacji!

ZS2

DSC_0231.JPGDSC_0192.JPGDSC_0186.JPGDSC_0176.JPGDSC_0320.JPGDSC_0220.JPGDSC_0150.JPGDSC_0329.JPGDSC_0154.JPGDSC_0212.JPGDSC_0181.JPGDSC_0245.JPGDSC_0200.JPGDSC_0304.JPGDSC_0162.JPGDSC_0228.JPGDSC_0225.JPGDSC_0172.JPGDSC_0314.JPGDSC_0202.JPGDSC_0282.JPGDSC_0178.JPGDSC_0209.JPGDSC_0256.JPGDSC_0250.JPGDSC_0289.JPGDSC_0208.JPGDSC_0219.JPGDSC_0191.JPGDSC_0236.JPGDSC_0273.JPGDSC_0163.JPG