Początek roku szkolnego w ZS nr 2 w Lubartowie stoi pod znakiem dbania o środowisko naturalne.

Idąc z trendami ekologii na terenie szkoły umieszczone zostały pojemniki do prostej segregacji odpadów. Aby nauczyć się prowadzenia prawidłowej segregacji wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami brali udział w spotkaniach, na których  poznali  główne założenia recyklingu oraz zasady sortowania śmieci. Wykład połączony z instruktażem poprowadził pracownik Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej. Zajęcia zostały przeprowadzone bardzo ciekawie i zrozumiale.

Działania prowadzone w szkole doskonale uczą zasad ekologii, kształtują postawy ekologiczne wśród młodzieży i pracowników, korzystnie wpływają  na ekonomię szkoły oraz gospodarkę regionu i kraju. Przede wszystkim jednak pozytywnie wpływają na otaczające nas środowisko i nas samych, ponieważ świat może stać się mniej zanieczyszczony- przez co zdrowszy dla nas wszystkich.

Pierwsze przygotowania do segregacji odpadów w ZS nr 2 miały miejsce już przed wakacjami. Uczniowie wybranych klas o rozszerzeniu geograficznym mieli okazję uczestniczenia w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez ZKGZL w ramach projektu „Działania edukacyjne w zakresie selektywnego zbierana odpadów na terenie ZKGZL”. Zajęcia obejmowały prezentację multimedialną ukierunkowaną na przedstawienie zasad selektywnej gospodarki odpadami komunalnymi, postępowanie z odpadami oraz cykl życia produktów. Szkolenie wzbogaciła ukierunkowana wycieczka po sortowni oraz zapoznanie ze stosowanymi tam nowoczesnymi technologiami. Podsumowaniem warsztatów  były quizy, konkursy oraz  upominki dla każdego  uczestnika.

Jesteśmy wdzięczni ZKGZL  za udaną współpracę.

nauczyciel geografii M. Jarosz

DSC_0328.jpgDSC_0342.jpgDSC_0322.jpgDSC_0318.jpgDSC_0337.jpgDSC_0347.jpgDSC_0320.jpgDSC_0346.jpg