Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione w 1999r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship – IASL).

Początkowo obchodzone  było tylko w czwarty poniedziałek października, a od 2008r. trwa przez cały miesiąc. Tegoroczne obchody święta przebiegały pod hasłem: Książka to przyszłość. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Jak co roku, w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy z uczniami i nauczycielami. 31 października w bibliotece odbyło się otwarcie wernisażu uczennic Gimnazjum Sportowego – Katarzyny Białek i Dominiki Zdunek, z którymi nawiązałyśmy, mamy nadzieję, trwała współpracę. To już kolejny rok, kiedy dziewczęta postanowiły podzielić się z nami i całą społecznością  szkolną efektami swojej artystycznej pasji. „Bazgrołki 2”, bo taki tytuł nosi ta wystawa, sugeruje, że to nie ostatni raz i że w przyszłym roku, uczennice już nie Gimnazjum a naszego Liceum, dostarczą nam kolejnych artystycznych wrażeń. Zapraszamy do wspólnego świętowania w przyszłym roku!

SDC12494.jpgSDC12486.jpgSDC12490.jpgSDC12492.jpgSDC12502.jpgSDC12495.jpgSDC12499.jpgSDC12493.jpgSDC12496.jpgSDC12501.jpg