6 i 7 grudnia w ZS nr 2 w Lubartowie odbędzie się Maraton Pisania Listów. Wydarzenie z inicjatywy Amnesty International polegające na pisaniu listów zarówno do osób prześladowanych, przebywających niesłusznie w więzieniach jak i do władz z prośbą o ich uwolnienie oraz ochronę. 

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka.W szkole z ul. Chopina wydarzenie odbędzie się już po raz 3. Pisząc list wyrażasz sprzeciw wobec niesprawiedliwości i dyskryminacji. Ten mały gest bardzo wiele zmienia. Dzięki Tobie świat staje się lepszy. 6 i 7 grudnia czekamy właśnie na Ciebie.

8:00-20:00 ZS nr 2 z Lubartowie. Kierunek Mała Sala!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/193040391621391/

Serdecznie zapraszamy! 

Szkolny Klub Wolontariusza wraz z opiekunami

maraton1.jpgmaraton2.jpgmaraton3.png