W poniedziałek 10 grudnia w szkole przy ul. Chopina królował sport i zdrowy styl życia.

Uczniowie szkoły mieli okazję dowiedzieć się jakie korzyści płyną z uprawiania różnych form ruchu „w realu”, jeśli ktoś „odłączy się” od gier komputerowych oraz dowiedzieli się jak dbać o swój kręgosłup.

Wszystko to za sprawa współpracy, jaka szkoła nawiązała z AWF w Białej Podlaskiej. Szkoła gościła nauczycieli akademickich i studentów, którzy przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty dla młodzieży. Tematem warsztatów „Odłącz się i zagraj z nami” było pokazanie przewagi uprawiania gier zespołowych na sali gimnastycznej nad grami komputerowymi. Dr Marcin Śliwa przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia z p. siatkowej, podczas których młodzież musiała nie tylko wykazać się sprawnością fizyczna, ale także „uruchomić” szare komórki. Drugie warsztaty- „Zadbaj no swój kręgosłup” miały za zadanie pokazać młodym ludziom, jak wykonywać codzienne czynności życiowe, aby nie obciążać nadmiernie kręgosłupa. Dr Agnieszka Kędra w bardzo ciekawy sposób opowiadała młodzieży, jak przy dzisiejszym- głównie siedzącym trybie życia zadbać o jeden z najważniejszych elementów naszego układu kostno- stawowego. Szkolnym koordynatorem akcji jest nauczyciel wf pani Beata Sajda.

-Był to pierwszy etap projektu. Po nowym roku odbędzie się jego drugi etap, który będzie realizowany na uczelni, w Białej Podlaskiej. Spora grupa naszej młodzieży była żywo zainteresowana tematyką zajęć, nie ukrywając, że myślą o studiach na AWF.- Podsumował I etap projektu wicedyrektor ZS nr 2 w Lubartowie i osoba odpowiedzialna za realizacje współpracy, pan Zbigniew Sajda.

ZS2

DSC_0478.JPGDSC_0429.JPGDSC_0549.JPGDSC_0471.JPGDSC_0444.JPGDSC_0501.JPGCertyf.jpgDSC_0564.JPGDSC_0465.JPGDSC_0509.JPGDSC_0562.JPG