Już po raz trzeci w ZS nr 2 w Lubartowie zorganizowany został Maraton Pisania Listów - międzynarodową akcję zainicjowaną w Polsce 17 lat temu przez organizację Amnesty International.

Bohaterkami tegorocznej edycji były kobiety z całego świata, które miały odwagę przeciwstawić się naruszaniu praw człowieka. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza otworzyli punkt pisania listów dostępny nie tylko dla uczniów szkoły, ale także dla mieszkańców najbliższej okolicy. W akcję włączyli się między innymi przedstawiciele władz powiatu i miasta. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się podczas Maratonu i udowodnili, że jedynie z pomocą kartki papieru i długopisu można odmienić czyjeś życie. Wspólnymi siłami udało nam się napisać 2082 listy.

Dziękujemy również Radzie Rodziców, Bankowi PKO SA  oraz Bankowi Spółdzielczemu w Lubartowie za wsparcie finansowe i rzeczowe naszej akcji. Pamiętajcie, już dziś tworzymy jutrzejszy, lepszy świat i nasz głos ma znaczenie! 

ZS2

DSC_0004.JPGDSC_0292.JPGDSC_0003.JPGDSC_0002.JPGDSC_0335.JPGDSC_0013.JPGDSC_0006.JPGDSC_0001.JPGDSC_0012.JPG