Dnia 25.09.2017 do naszej szkoły przyjechała Marwa-studentka z Algierii. W ciągu 5-ciu dni, które spędziła w naszej szkole prowadziła lekcje, na których zapoznawała naszych uczniów ze swoim krajem, kulturą, tradycjami. Codziennie zajęcia prowadziła w różnych klasach, więc każdy miał szansę jej posłuchać.

Dzień I
Przyjazd Marwy ok. godziny 9.00. Po odebraniu koleżanki z przystanku udałam się z nią do szkoły. Marwa została przyjęta przez naszych uczniów bardzo ciepło i szybko zintegrowała się z nami. Widać to na tym filmiku, gdzie możemy podziwiać tradycyjny taniec. Po zajęciach zabrałam ją do domu gdzie udała się na zasłużony odpoczynek.

Dzień II
Jak co dzień wykłady w naszej szkole. Zapoznanie z naszą szkołą. Po lekcjach pokazałam syudence nasze miasto Lubartów, a wieczorem pojechaliśmy do Lublina, gdzie pokazała, jej szkołę tańca. Dzień skończył się dla nas pózno, ale było warto.

Dzień III
Zajęcia w szkole.Po lekcjach z grupką uczniów udaliśmy się do Lublina. Zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Lublinie.Byliśmy również w restauracji, gdzie Marwa chętnie próbowała polskich potraw.

Dzień IV
Wykłady w szkole. Po szkole z kolejną grupką uczniów udaliśmy się do parku na spacer, Marwie bardzo spodobał się nasz Lubartowski Pałac Sanguszków.

Dzień V
Ostatni dzień prowadzenia zajęcia z uczniami. Marwa pożegnała się z młodzieżą. W domu po powrocie ze szkoły czekał na nią przygotowany polski tradycyjny obiad. Następnie spakowała się i odwiozłam ją do Lublina gdzie została odebrana przez swoich kolegów.
I tak do następnego roku!