W tym roku miał miejsce już XXVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej „Poczuj radość Ewangelii”. Pomysłodawcą i organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana – ogólnopolska organizacja formująca do dojrzałości w wierze oraz podejmująca inicjatywy, które promują katolicką naukę społeczną i krzewią wartości patriotyczne. Tym razem uczniowie mieli przeczytać 2 księgi biblijne: Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie, które były tematyką olimpiady.

W szkolnym etapie wzięło udział trzynaścioro uczniów, z którego na etap diecezjalny mogły być wyłonione tylko trzy osoby.  Zakwalifikowali się: Paweł Jankowski (3g), Antonina Góźdź(3b) i Vladyslav Kachkivskyi (1b). Zwycięzcy wraz z s. Dagmarą pojechali 18 kwietnia na KUL w Lublinie, by tam próbować swoich sił w kolejnym etapie, w część pisemnej. Do części ustnej przeszło siedem najlepszych osób, ze 101 uczestników. Nasi uczniowie nie znaleźli się w tym gronie, ale dzielnie walczyli i zdobyli też dużo punktów. Gratulujemy im osiągnięć i odwagi wzięcia udziału w tym bardzo wymagającym konkursie wiedzy biblijnej!

20240418_095132.png20240418_102659.png