Miesiąc październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa, w którym to już po raz siódmy odbywa się ogólnoeuropejska kampania organizowana przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji - ENISA. Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. Kampanię w Polsce koordynuje państwowy instytut badawczy NASK PIB, nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.

W środę, 11 września grupa uczniów z ZS nr 2 w Lubartowie, która w poprzednim roku szkolnym uzyskała najwyższe wyniki w nauce, odebrała stypendia z rąk Starosty Lubartowskiego, pani Ewy Zybały.

Ceremonia, mimo iż dość krótka, obfitowała w piękne przemówienia oraz słowa podziękowań. -Wyrażamy ogromną wdzięczność za zauważenie i docenienie naszej pracy włożonej w naukę oraz gwarantujemy, że w tym roku postaramy się dążyć do jeszcze wspanialszych sukcesów-powiedzieli uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

W sierpniu bieżącego roku otrzymaliśmy informację z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ o przyznaniu Zespołowi Szkół nr 2 w Lubartowie dofinansowania na realizację dwóch projektów międzynarodowej wymiany młodfzieży Erasmus+.

Informowaliśmy w maju tego roku, że Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie zdobył I nagrodę w VII edycji projektu „Innowacyjna szkoła”, pozostawiając w pokonanym polu wiele renomowanych szkół z terenu województwa lubelskiego. Uroczysta gala odbyła się 23 maja w auli WSEI w Lublinie. Nagrodą główną w tegorocznym konkursie był reportaż o szkole zrealizowany przez Telewizję Lublin. Jego emisja odbyła się na antenie 19 czerwca 2019 r. Natomiast 8 sierpnia 2019 r. odbyło się uroczyste przekazanie na ręce pani dyrektor Anny Wójtowicz płyty z nagraniem. Jeśli nie mieli Państwo okazji obejrzeć na antenie filmu o najbardziej innowacyjnej szkole w województwie - zapraszamy teraz. Życzymy miłych wrażeń.