12 stycznia odbył się  dwugodzinny wykład dr Jarosława Cymermana dotyczący „Dziadów Adama Mickiewicza. Dr Cymerman jest wykładowcą Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zaprezentował on uczniom ZS nr 2 w Lubartowie historię „Dziadów” Adama Mickiewicza jako utworu scenicznego. Utwór ten zazwyczaj uznaje się za „niesceniczny”, Jednak dr Cymerman przedstawił szereg ciekawych argumentów, na podstawie których można stwierdzić, że niektóre fragmenty „Dziadów” są wręcz „ stworzone” do przedstawienia na scenie. Uczniowie poznali również różne formy inscenizacyjne utworu na przestrzeni lat.

„Szczęście to jedyna rzecz,
która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.
A. Schweirtzer

Wyróżnieni: „Szkoła z życiem” oraz „Pedagog z życiem”

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie w styczniu 2022 r. otrzymał Certyfikat „Szkoły z życiem”. Za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie
w organizacji akcji „#KOMÓRKOMANIA” za rok 2020/2021.

Natomiast Pani pedagog – Edyta Lewtak otrzymała dyplom „Pedagoga z życiem”. Ten tytuł należy jej się za budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Certyfikat oraz przekazany dyplom jest wyrazem wdzięczności dla całej społeczności szkolnej, która jest niesamowita.

-W imieniu dyrekcji i całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie dziękuję za ogrom pracy oraz serce jakie zostało włożone w organizację akcji edukacyjnej, promującej
i rejestrującej potencjalnych Dawców szpiku na terenie szkoły- podsumował fakt otrzymania wyróżnień Zbigniew Sajda, p. o. Dyrektora ZS nr 2 w Lubartowie.

Drodzy uczniowie i pracownicy,

absolwenci i przyjaciele szkoły

 

Szczęścia rodzinnego przy świątecznych spotkaniach,

życzliwych przyjaciół, zdrowia i sił do realizacji życiowych planów.

Radości i optymistycznego spojrzenia na Nowy Rok,

odpoczynku od codzienności w niezwykłej atmosferze Bożego Narodzenia,

wiary, nadziei i miłości, które rozświetlają życie!

Życzenia dla wszystkich uczniów, ich rodzin,

absolwentów oraz nauczycieli i pracowników szkoły

składa

Dyrekcja ZS nr 2 w Lubartowie

W dniach 6-10 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w ZS nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie już po raz 5, przeprowadzili Maraton Pisania Listów, czyli akcję, której twórcami są członkowie organizacji Amnesty International, zajmującej się obroną praw człowieka.

Na początek kilka słów przypomnienia o samym wydarzeniu.  Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Na całym świecie, rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysłać apele listowe do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się zmienić życie danego człowieka.

W spotkaniu w Stambule udział brały grupy z Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Litwy- wspominają uczniowie z ZS nr 2 w Lubartowie

Kilka dni temu odbył się pierwszy wyjazd uczniów z ZS nr 2 w Lubartowie w ramach projektu Erasmus: Promoting Active Citizenship through Volunteering. W spotkaniu w Stambule udział brały grupy z Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Litwy. Już w niedzielę młodzież wylądowała w Stambule i udała się do hotelu. Następnego dnia odbyło się rozpoczęcie wymiany w szkole goszczącej Burhan Felek Anadolu Lisesi. Uczestników powitali tam tureccy uczniowie, przygotowując tradycyjne potrawy oraz słodycze. Wszystkie ekipy zaprezentowały swoje kraje oraz szkoły.