Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe święto przedsiębiorczości na świecie. W dniach 13-19 listopada 2017 roku w Polsce została zorganizowana dziesiąta  jubileuszowa odsłona tego wydarzenia. W związku z tym wydarzeniem Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów do udziału w programie – „Otwarta firma”.

Tolerancja nie jest zwykłym słowem. Tolerancja to coś, co zobowiązuje. Nie chodzi o twoje własne poglądy, masz prawo być w nich jak najbardziej indywidualny. Chodzi o inne słowo. Słowo, które często ciężko wprowadzić nam w czyn. Szacunek.

Jest nam bardzo miło poinformować społeczność szkolną, że organ prowadzący naszą placówkę - Powiat Lubartowski pozyskał kwotę ponad 6,5 mln zł (w tym ponad 5,4 mln ze środków UE) na sfinansowanie dwóch projektów, które będą realizowane w naszym Technikum i RCEZ w Lubartowie.

Ile tego szaleństwa i kreatywności? Przekonać się można oglądając prace 3 uczennic I LO w Lubartowie, Agnieszki, Dominiki i Kasi, które odważyły się i wzięły udział w warsztatach plastycznych.