A wszystko to za sprawą wspaniałej  pogody oraz nastroju, który towarzyszył nam podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.  Było co świętować, ponieważ byliśmy razem i mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem bez żadnych ograniczeń.

Spotkanie rozpoczął p. o. Dyrektora Pan Zbigniew Sajda. W wystąpieniu zwrócił się do wszystkich obecnych na spotkaniu

,,Dzisiaj, po raz pierwszy od kilku lat możemy spotkać się na uroczystości kończącej rok szkolny. Wszyscy radośni, z poczuciem spełnionego obowiązku, w oczekiwaniu na długo wyczekiwane wakacje. Długo czekaliśmy na tę chwilę.

Rangę naszego spotkania z pewnością podnosi fakt, że możemy gościć na dzisiejszej uroczystości znamienitych gości. Pragnę powitać Panią Ewę Zybałę ,Starostę Lubartowskiego.

Jest z nami również Pani Sekretarz Rady Rodziców, Emilia Kowalczyk.

To był wyjątkowy i wymagający dla nas wszystkich rok nauki. Powrót z nauki zdalnej, poznawanie szkoły na nowo. Pomimo wielu trudnych sytuacji, które przeżyliśmy w tym roku szkolnym udało się nam dojść  do szczęśliwego końca. Dowodem na to są Wasze osiągnięcia, drodzy uczniowie.

Każdy z nas poruszając się w sieci, chce czuć się bezpiecznie. Dlatego tak ważną rolę pełnią pentesterzy, czyli osoby które zajmują się testowaniem poziomu zabezpieczeń systemów i środowisk. Do pełnienia tej funkcji zostali przeszkoleni uczniowie Technikum Zawodowego nr 2.

W dniach 11-12 czerwca Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie, w ramach współpracy z Akademią Cyber Kompetencji, zorganizowała warsztaty dla uczniów ZS nr 2 w Lubartowie. W szkoleniu brało udział 15 uczniów. W większości byli to uczniowie technikum– klas 2T oraz 3T. Nie zabrakło również dziewcząt – tą grupę godnie reprezentowała uczennica naszego liceum.