Jako szkoła partnerska wydarzenia serdecznie zachęcamy naszych uczniów do udziału.💥

Każdy chetny uczeń powinien najpóźniej w czwartek 22 kwietnia wejść w ten link: https://cutt.ly/XvRXoeu i zarejestrować się na wydarzenie, co zajmie tylko ok 30 sekund! 😉

Rejestracja jest niezwykle prosta: należy wpisać imię, nazwisko i adres mailowy, na który po ukończeniu rejestracji wysłany zostanie każdemu uczestnikowi link do wydarzenia. Wchodząc w wygenerowany link w piątek rano, bierzemy udział w spotkaniu. 🖥️

❗UWAGA W związku z tym że spotkanie odbywa się w czasie lekcji, czyli najbliższy piątek w godz. 9:30 - 11:30, chęć udziału należy skonsultować z wychowawcą. Więcej info w e-dzienniku.

📢 Więcej o wydarzeniu tutaj 👇 https://klaster-fotoniki.pl/.../fotonika-twoja-droga-do.../

-Teraz tylko plakaty i artykuły w mediach społecznościowych. Mamy też zaplanowane dla klasy spotkania - webinaria na tematy związane z ekologią. I, oczywiście w miarę  możliwości, 22 kwietnia lub w ciągu najbliższych dni weźmiemy worki na śmieci i sami posprzątamy otoczenie naszego miejsca zamieszkania lub najbliższą okolicę- mówią uczennice z I LO w Lubartowie.

W ostatnich dniach klasa III c i III d z I LO w Lubartowie uczestniczyły w lekcji online zorganizowanej przez Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy, która prowadzi Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. W klasach tych jednym z przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym jest WOS.

Podczas lekcji omówione zostały zasady funkcjonowania oraz kompetencje instytucji Unii Europejskiej. Młodzież miała możliwość powtórzenia, utrwalenia, ale także poszerzenia swojej wiedzy na temat Unii Europejskiej. Uczniowie mogli także sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizie poświęconym tematyce europejskiej.

Tego typu lekcja jest doskonałym sprawdzianem przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi.

Podając za Wikipedią, newsletter – biuletyn lub czasopismo rozsyłane do prenumeratorów za pomocą poczty elektronicznej. Dawniej (przed powstaniem Internetu) była to forma szybkiego czasopisma naukowego powielanego na kserokopiarce i rozsyłanego do zainteresowanych prenumeratorów. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Newsletter)

Twórcy Newslettera ZS2 zawierającego najświeższe aktualności z życia szkoły z ul. Chopina nie spodziewali się, tworząc pierwszy numer w grudniu 2015 r., że będzie on jedną z najbardziej skutecznych form kontaktu z osobami poszukującymi informacji o szkole. Do tej pory ukazało się 35 edycji tego biuletynu informacyjnego, który cyklicznie dociera do kilkuset odbiorców, zainteresowanych życiem I LO i technikum informatycznego.

Jak to zrobić? Może tak jak klasa I b z I LO w Lubartowie.

-W pierwszy dzień wiosny, czy jak kto woli, w dzień wagarowicza, postanowiliśmy uciec szkolnej rutynie w objęcia X Muzy. Korzystając z możliwości, które dają niektóre platformy streamingowe, zorganizowaliśmy sobie filmowe party i obejrzeliśmy niezwykle ciekawy obraz Jana Komasy „Boże Ciało”. Nie jest to może najbardziej optymistyczny film na wiosenne przedpołudnie, ale za to po jego obejrzeniu gorącą dyskusję macie gwarantowaną. Jeśli przyjdzie wam ochota na mały reset, zachęcamy do skorzystania z naszego pomysłu😊- powiedzieli uczniowie z „biol-chemu”.

Pozdrawiamy wiosennie całą szkolną- i nie tylko- społeczność.

Wiosna! Wiosna! Wiosna!

Czas budzić się z zimowego marazmu, rozprostować kości i przewietrzyć rutynę.