Rynek pracy i jego problemy to temat bardzo istotny. Mamy tendencję do narzekania, że wiele osób nie może znaleźć pracy, że pracodawcy nie są w stanie znaleźć odpowiednich pracowników, że młodzi ludzie nie wiedzą czego się od nich oczekuje przy rekrutacji i czego mogą się spodziewać gdy wejdą na rynek pracy.

Dzisiaj uczniowie naszego Zespołu Szkół odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące im Piotra Firleja, Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 3, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, aby uczniom i nauczycielom przybliżyć program Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

28.05.2018r. w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie wyeksponowaliśmy informacje o naszym projekcie. Udostępniliśmy także recenzje książek z naszej publikacji Book Recommender. Są to teksty przygotowane przez uczniów ze szkół uczestniczących w projekcie. Dla uczniów naszej szkoły są one dostępne na profilu projektu na facebooku oraz w szkolnym Kąciku Czytelniczym.

W dniach 6-11 maja Stambuł – największe i najludniejsze miasto Turcji- był miejscem spotkania młodzieży i nauczycieli w ramach projektu ERASMUS +  zatytułowanego Bookpals.

Właśnie otrzymaliśmy wyniki ostatniego konkursu czytelniczego zorganizowanego przez naszego portugalskiego partnera.

Valenca do Minho to urocze miasteczko w północnej Portugalii położone niedaleko granicy z Hiszpanią. To w tej miejscowości, w Escola Basica e Secundaria Muralhas do Minho, w dniach od 5 – 9 marca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników unijnego projektu ERASMUS+ pt. BookPals, którego głównym celem jest promowanie kultury czytelniczej wśród młodzieży.

26.02.2018 r. Karolina Borowiec, Natalia Wach i Daniel Sadurski wzięli udział w video konferencji.

Zagrzeb!

Dużo wrażeń.

Byliśmy w Chorwackiej Bibliotece Narodowej, mieliśmy warsztaty aktorskie w teatrze i oczywiście zwiedzaliśmy. Zobaczcie naszą fotorelację z tego pięknego miasta. Vidimo se🤓

Tym razem z Chorwacji. Wczoraj (niedziela) szczęśliwie wylądowaliśmy w Zagrzebiu, a dziś od rana poznajemy urokliwe miasteczko Požega. Przed południem gościliśmy w partnerskiej szkole i już zaczęliśmy pracować nad głównym projektem naszego wyjazdu – sztuką teatralną, którą za kilka dni wystawimy na deskach prawdziwego teatru.