Dnia 25.09.2017 do naszej szkoły przyjechała Marwa-studentka z Algierii. W ciągu 5-ciu dni, które spędziła w naszej szkole prowadziła lekcje, na których zapoznawała naszych uczniów ze swoim krajem, kulturą, tradycjami. Codziennie zajęcia prowadziła w różnych klasach, więc każdy miał szansę jej posłuchać.

Zagrzeb!

Dużo wrażeń.

Byliśmy w Chorwackiej Bibliotece Narodowej, mieliśmy warsztaty aktorskie w teatrze i oczywiście zwiedzaliśmy. Zobaczcie naszą fotorelację z tego pięknego miasta. Vidimo se🤓

Tym razem z Chorwacji. Wczoraj (niedziela) szczęśliwie wylądowaliśmy w Zagrzebiu, a dziś od rana poznajemy urokliwe miasteczko Požega. Przed południem gościliśmy w partnerskiej szkole i już zaczęliśmy pracować nad głównym projektem naszego wyjazdu – sztuką teatralną, którą za kilka dni wystawimy na deskach prawdziwego teatru.

21 września miała miejsce już trzecia video konferencja, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie jednej ze szkół uczestniczących w projekcie BookPals@eu.

Od roku już bierzemy udział w projekcie Erasmus+ pt. BookPals@eu. Wiele w tym czasie zrobiliśmy.

Realizowany przez naszą szkołę projekt Erasmus+ pt. BookPals@eu ma w swoich założeniach organizowanie szkoleń dla nauczycieli. W związku z tym w dniach 24.05-29.05.2017r. p. Małgorzata Frydrych oraz p. Olga Wróblewska uczestniczyły w serii spotkań, warsztatów i wykładów zorganizowanych przez uczestniczącą w projekcie szkołę w Lefkarze na Cyprze.

Tydzień czasu trwała w ZS nr 2 w Lubartowie wizyta uczniów i nauczycieli z sześciu krajów z całej Europy.

Godziny przedpołudniowe to kolejne warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Niebanalny temat: Intertekstualność dowiódł, że kreatywność młodzieży nie ma granic. Po ciężkiej pracy - czas na zasłużony odpoczynek. Spacer po lubelskiej Starówce i .....zakupy w Tarasach Zamkowych.

Dzień trzeci projekt Erasmus+ BookPals@eu - spacer szlakiem legend warszawskich, czyli wycieczka do Warszawy.

Nasi goście poczuli się jak w filmie Hitchcocka...

Od dwóch dni gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Cypru, Węgier, Chorwacji, Portugali i Turcji. Razem realizujemy założenia projektu Erasmus+ pt. BookPals@. Oto krótka relacja z tego, co się do tej pory działo.

W najbliższą niedzielę (19 marca) powitamy naszych gości z zaprzyjaźnionych szkół z Chorwacji, Węgier, Turcji, Portugalii i Cypru!

W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus+ BookPals@eu zaczynamy akcję Pen Pals.