Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie w minionych tygodniach, wzięli udział w akcji promującej Honorowe Krwiodawstwo. Podczas 3 - dniowej akcji udało nam się oddać prawie 9 litrów pełnej krwi. Postawa młodych ludzi zasługuje na pełen podziw i jest godna naśladowania.

Dziękujemy za tak Wielki dar serca ❤💙💚

Poniżej krótka fotorelacja 😊

Obrazy - reprodukcje oraz magnesy - cegiełki można było nabyć podczas dzisiejszego charytatywnego Art Bazaru organizowanego przez Alwernia - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie i Pracownię Plastyczną Art Chata.

Reprodukcje obrazów przedstawiają lubartowskie zabytki, ufundowane m.in. przez księcia Pawła Karola Sanguszkę. Pochodzą one ze zbiorów Miasta Lubartów. Nabywając dzieła sztuki przygotowane przez organizatorów, wspierano publiczną zbiórkę na rzecz odbudowy  Zespołu Klasztornego Ojców Kapucynów.

O godzinie 🕐 👉 16:30  i 👉 19:30 w PMDK grane było widowisko „W DRODZE” z udziałem naszych uczniów, nauczycieli (którzy wcielili się w rolę reżyserów) oraz absolwentów.

Brawo aktorzy, wokaliści i Pani Marysia! To była wspaniała uczta słowno- muzyczna dla ducha i ciała.

Więc … w drogę

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki miał ogromną przyjemność gościć w swoich progach utalentowanych muzyków polskiej i światowej sławy- Alicję Węgorzewską – śpiewaczkę operową, Macieja Miecznikowskiego- śpiewaka operowego i piosenkarza oraz Roberta Grudnia- mistrza organów. Artyści zaangażowali się w uświetnienie Roku Polskiego Romantyzmu włączając się w organizację cyklu koncertów pt. ,,Hymn”, którego jedna z odsłon odbyła się 23 listopada 2022 r. w hali widowiskowo- sportowej przy ul. Chopina w Lubartowie.

Na wstępie pan Zbigniew Sajda- p. o. Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 przywitał przybyłych na koncert gości. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Lubartowskiego pan Jacek Pożarowszczyk, Członek Zarządu Powiatu pan Lucjan Mileszczyk, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu naszego powiatu, emeryci, nauczyciele, uczniowie i wszyscy, których pasją jest polskość.

Lubartów nie zawsze nazywał sie Lubartowem. Dawniej nosił nazwę Lewartów. Jedyna i ostatnia zmiana nazwy miasta nastąpiła 22 listopada 1744 roku. Dlatego właśnie 22 listopada miasto obchodzi swoje imieniny. Uczniowie oraz dyrekcja ZS nr 2 w Lubartowie miała możliwość uczestniczenia w koncercie dobrych życzeń z okazji imienin miasta, zorganizowanym w LOK Lubartów przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne. Obchody rozpoczęły się od uroczystego wykonania hymnu Lubartowa. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli koncert imieninowy w wykonaniu przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie Lubartowa. Tę cześć uroczystości zakończyło złożenie przez uczniów ZS nr 2 oraz Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lubartowie kwiatów w Bazylice Św. Anny przy nagrobku Sanguszków, w którym spoczywają serca Pawła Karola Sanguszki i jego żony Barbary.

Każda prezentująca się placówka składała naszemu miastu życzenia. Również społeczność ZS2 ofiarowała miastu prezent, którym jest film nakręcony przez uczniów i nauczycieli z „Chopina” zakończony stosownymi życzeniami. Został on zaprezentowany na początku drugiej części koncertu z okazji imienin miasta o godzinie 18.00.

25-tego listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Marka Kościkiewicza (założyciela zespołu De Mono, autora wielu przebojów), którego organizatorem jest Michał Bigoraj, absolwent naszej szkoły. Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi występ zespołu NoVela, którego menedżerem jest Michał. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Dyrekcja