Kolejny już raz szkolna biblioteka w ZS nr 2 w Lubartowie stała się przestrzenią inspirujących spotkań i frapującej wymiany myśli. Wszystko to za sprawą wykładu dotyczącego adaptacji (nie tylko filmowej), w którym wzięły udział klasy 2h i 2d. Prelegent, Pan Krystian Drozd, lubelski animator kultury, współorganizator Lubelskiego Festiwalu Filmowego i gospodarz Dyskusyjnego Klubu Filmowego Benshi w Lublinie, wciągnął nas w opowieść o tym, czym jest adaptacja i jak niezwykłymi ścieżkami może się ona czasami przechadzać.

A wszystkich czytających te słowa zachęcamy do przechadzki w kierunku biblioteki w szkole na ul. Chopina, w której dzieją się naprawdę fantastyczne rzeczy, między innymi za sprawą Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy w biblioteczne progi. Niebawem kolejne spotkanie.

_DSC9153.jpg_DSC9157.jpg_DSC9133.jpg_DSC9145.jpg_DSC9134.jpg_DSC9139.jpg_DSC9144.jpg_DSC9150.jpg_DSC9155.jpg_DSC9140.jpg