Styczeń to tradycyjny moment na podsumowanie minionego roku. Tak samo jest również w przypadku Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki. Spojrzenie na ostatnie 12 miesięcy jest niezwykle przyjemne, bo szkoła z ul. Chopina weszła na jeszcze wyższy poziom niż we wcześniejszych latach.

Niedawno informowaliśmy, o tym, że Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki zostało uhonorowane Złotą Tarczą w prestiżowym rankingu Perspektywy 2024. Lubartowska szkoła zajęła 32 miejsce w zestawieniu wszystkich techników z całego kraju. Jednocześnie ta pozycja dała jej drugie miejsce w województwie lubelskim wśród szkół tego typu. Przy tej okazji należy zaznaczyć, że Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w rankingu maturalnym zajęło 22 miejsce w Polsce. Oznacza to, że młodzież z ul. Chopina jest świetnie przygotowana do egzaminu maturalnego i osiąga na nim znakomite wyniki.

Tę opinię zresztą potwierdziła zresztą rekrutacja na rok szkolny 2023/2024, która była rekordowa pod względem ilości przyjętych uczniów. – Dołączyła do nas znakomita młodzież. Zarówno nasi pierwszoklasiści, jak i uczniowie starszych klas to ludzie pełni pasji. Z wielką przyjemnością patrzymy na ich rozwój, a ich pomysły czy działania są fantastyczne i napawają nas dumą – mówi Zbigniew Sajda, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Szkoła z ul. Chopina jest znana z fantastycznej atmosfery. W ostatnich dniach ta opinia znalazła potwierdzenie w Plebiscycie Edukacyjnym Kuriera Lubelskiego na Szkołę Roku. I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki zajęło I miejsce w powiecie lubartowskim. Dodatkowo, Iwona Lal, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości oraz biznesu i zarządzania została Nauczycielką Roku w powiecie lubartowskim. Warto podkreślić, że o wynikach Plebiscytu decydowały głosy Czytelników Kuriera Lubelskiego, co tylko zwiększa rangę tego wyróżnienia. – Ten wynik jest znakomitym osiągnięciem. Każdego dnia staramy się, aby nasza szkoła była wyjątkowa. Bardzo istotną wartością dla całej społeczności szkolnej jest atmosfera. Pragniemy, aby uczniowie przy ul. Chopina czuli wsparcie, bo wszyscy tworzymy jedną, dużą rodzinę. Cieszę się, że doceniono również naszego nauczyciela. Pani mgr Iwona Lal to osoba bardzo oddana uczniom, która mocno angażuje w różne projekty związane z rozwojem młodzieży. Jej praca zawsze cieszy się uznaniem wśród uczniów – mówi Zbigniew Sajda.

1_37.pngIMG-20231213-WA0011.jpg20240112_122115.jpgdyplom.jpgI_miejsce_chopcw.jpg325A0895.jpgDSC_0267.jpg0344.jpg