W poniedziałek, 2 października 2017 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach miała miejsce wspaniała uroczystość, podczas której nagrodzono najbardziej usportowione szkoły z terenu powiatu lubartowskiego.

Podsumowanie za rok szkolny 2016/2017, któremu tradycyjnie towarzyszyły Biegi Przełajowe, odbyło się przy wspaniałej jesiennej pogodzie- idealnej do zorganizowania masowej imprezy lekkoatletycznej. Na wstępie zebraną młodzież, nauczycieli wychowania fizycznego, dyrektorów szkół oraz zaproszonych gości powitał Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie, pan Krzysztof Dec. Następnie opisał rolę Związku jako organizacji, która organizuje na terenie naszego powiatu największą ilość zawodów sportowych. Jednocześnie dodał, że zawody organizowane przez PSZS w ścisłej współpracy z dyrekcjami szkół z terenu całego powiatu, nauczycielami wychowania fizycznego oraz dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, organizowane są przy niewielkich nakładach finansowych, a jednocześnie uczestniczy w nich rokrocznie wiele tysięcy dzieci i młodzieży.

Następnie przyszedł czas na dyplomy i puchary dla najlepszych szkół w powiecie, które były klasyfikowane w trzech kategoriach: Igrzyska (szkoły podstawowe), Gimnazjada i Licealiada. Tę część uroczystości poprowadził sekretarz PSZS w Lubartowie, pan Zbigniew Sajda. W klasyfikacji szkół nagrodzono pierwszych dziesięć szkół w każdej kategorii, a wręczenia trofeów młodym sportowcom dokonali Wójt Gminy Ostrówek, pan Tomasz Piecak oraz przewodniczący PSZS, pan Krzysztof Dec.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie,
Gimnazjum Sportowe w Lubartowie oraz
Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Na zakończenie uroczystości władze PSZS w Lubartowie jeszcze raz podkreśliły wielkie zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów włożone w uzyskanie przez szkoły znaczących wyników sportowych, ale także przychylność dyrekcji szkół i wkład finansowy samorządów lokalnych, dzięki którym możliwy jest tak prężny rozwój sportu szkolnego w naszym powiecie. Następnie odbyły się Drużynowe Przełajowe oraz biegi w ramach XVII Memoriału Ryszarda Kalbarczyka. W załączeniu wyniki klasyfikacji szkół za rok szkolny 2016/2017.

Zarząd PSZS w Lubartowie

IMG_20171002_114200.jpgIMG_20171002_095739.jpgDSC_0772.JPGIMG_20171002_095748.jpgDSC_0771.JPGDSC_0775.JPGDSC_0774.JPG