W dniach 18–24 listopada 2019 roku odbyła się dwunasta edycja programu „OTWARTA FIRMA ” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a wraz z nią konkurs na  Najaktywniejszą Szkołę. Jako, że uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie wyznaczają sobie szczytne cele i konsekwentnie je realizują, tak więc po raz kolejny chcieli zmierzyć się z najlepszymi. W konkursie wzięło udział 484 szkół z czego tylko 10 szkół ponadpodstawowych mogło zostać laureatem. Pomimo wielkiej konkurencji udało nam się po raz kolejny zdobyć ten tytuł i otrzymać statuetkę.  Koordynatorem działań w ramach tego programu była Iwona Lal – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości. 

Udział w programie dał możliwość wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do planowania własnej ścieżki rozwoju. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.  Zaproszeni do szkoły właściciele lokalnych przedsiębiorstw prowadzili wykłady dla młodzieży, a ich głównym celem było poznanie specyfiki działalności gospodarczej. Dzięki takim spotkaniom młodzież miała możliwość zetknięcia się z praktykami życia gospodarczego, poznać swoich potencjalnych pracodawców oraz prawa konsumenta.

ZS2

statuetka.jpgstatuetak1.jpg