„Gdzie są te sny, w których znajdziemy pokrzepienie,

Gdzie tarasy pochmurnych zamków nad brzegami rzek

I gdzie niewytłumaczone szczęście kołyszące nas jak rytm pociągu

W drodze do bezpiecznego schronienia, w którym nie mieszka potwarz i nóż.”

Julia Hartwig, ***

W oczekiwaniu na bezpieczniejsze czasy pewne sprawy wciąż toczą się swoim dobrym torem. Tak jest z udziałem uczniów I LO w Lubartowie w Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Czechowicza. W 29. edycji tego konkursu talent dwóch uczennic z Lubartowskiego „Chopina” został wyróżniony przez jury konkursowe. W wojewódzkiej odsłonie zmagań recytatorskich za prezentacje wierszy poetów związanych z Lublinem - Józefa Czechowicza i Julii Hartwig - nagrodę otrzymała Zuzanna Guz z klasy 1 G, wyróżnienie zaś Julia Podsiadła z klasy 1B.

Dziewczyny! Gratulujemy sukcesu! Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli usłyszeć Was „na żywo”.

WIN_20210406_15_57_30_Scan.jpgWIN_20210406_15_57_11_Scan.jpg