Uczniowie z „Chopina” na eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W dniu 12 marca 2024 r. w Urzędzie Miasta Lubartów odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Eliminacje gminne miały za zadanie wyłonić cztery osoby, które będą reprezentować miasto Lubartów na eliminacjach powiatowych. Uczestnicy rozwiązywali testy wyboru składające się z 30 pytań. Wymagały one szerokiej wiedzy z zakresu pożarnictwa, znajomości przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru.

ZS nr 2 reprezentowali uczniowie: Zofia Zyga I M, Kornelia Wielgus I M, Małgorzata Janczak I M, Michał Topyła III T, Tomasz Topyła III T. Opiekun Marek Gaweł.

W kategorii szkół ponadpodstawowych miejsce I zajęła Zofia Zyga, II miejsce Michał Topyła, a miejsce IV Kornelia Wielgus.

twp2024.jpgtwp2024-1.jpg