Odpowiedzi na to pytanie  poszukiwali uczniowie I LO w Lubartowie z klasy biologiczno-chemicznej (2f), którzy 19.09.2018r uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Udział w projekcie  „Ile chemii w lekach? ” pokazał nam, że  świat leków jest  różnorodny, a ich budowa mniej lub bardziej skomplikowana. Badaliśmy i poznawaliśmy różne właściwości, reakcje charakterystyczne dla powszechnie znanych nam leków,  takich jak: Aspiryna, witamina C czy Pyralgina, a także zgłębialiśmy technikę miareczkową oraz  reakcje redoks. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonywaliśmy różne doświadczenia, które przedtem mogliśmy oglądać tylko na rysunkach w książce.  Nad wszystkim czuwali pracownicy uczelni, którzy chętnie odkrywali przed nami tajniki chemii.

Z pewnością zajęcia te zachęciły wielu uczniów do dalszego odkrywania niezwykłej dziedziny jaką jest farmaceutyka.

Anna Kondrat (II f)

a3Vma3JtbWo.jpgbm1zenFmc3U.jpgZmdod2xhcnk.jpgbXJqaGpwc20.jpgbmlnZXV0bmk.jpgeWNwcGxzZHc.jpgZGlqY3JqZG8.jpgYmVkbXhnams.jpgcHFva2pjdG8.jpgcmFmYnB5b24.jpg