Dziesiąte miejsce w województwie lubelskim i uzyskanie tytułu Złotego Technikum w klasyfikacji ogólnopolskiej – takie są osiągnięcia w rankingu „Perspektywy 2019” Technikum Zawodowego nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, kształcącego w zawodzie technik informatyk.

To już piąta z rzędu ZŁOTA TARCZA informatyków z Lubartowa zdobyta w rankingu Perspektyw.

Ranking „Perspektywy” to jedna z najbardziej prestiżowych klasyfikacji szkół w Polsce. W tegorocznej edycji punktowało 300 najlepszych techników w kraju. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych.

Tak wysokie miejsce lubartowskiego technikum informatycznego oznacza, że dzięki ogromnemu wysiłkowi uczniów oraz zaangażowaniu i pracy nauczycieli udało się uzyskać bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym i zawodowym. Dzięki wsparciu organu prowadzącego mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie do nauczania przedmiotów zawodowych. W bieżącym roku szkolnym szkoła uczestniczy w realizacji aż dwóch projektów współfinansowanych z funduszy UE. W ramach projektów odbywają się będą zajęcia dla młodzieży oraz nastąpiła gruntowna modernizacja wszystkich pracowni do przedmiotów zawodowych, gdzie zainstalowano najnowocześniejsze urządzenia i oprogramowanie.

Również I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki, do którego uczęszcza niemal 450 uczniów, ma się czym pochwalić. W rankingu wszystkich liceów z województwa lubelskiego szkoła z ul. Chopina zajęła miejsce w czwartej dziesiątce, dzięki czemu rokrocznie cieszy się zaufaniem społeczności Lubartowa i okolic. Dzięki bardzo atrakcyjnej ofercie edukacyjnej, świetnie wyposażonym pracowniom przedmiotowym oraz bezkonkurencyjnej infrastrukturze do zajęć ruchowych, z oferty popularnego „Chopina”

- Bardzo się cieszymy z wyników osiągniętych przez uczniów naszego technikum i liceum. Obecnym naszym uczniom życzymy takich samych świetnych wyników w olimpiadach i na kolejnych egzaminach zawodowych i równie spektakularnych wyników na egzaminach maturalnych. Naszym absolwentom również gratulujemy i życzymy im udanego startu w dorosłe życie. Zapraszamy również kolejne roczniki absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do skorzystania z oferty naszej szkoły. Mam nadzieję, że w kolejnych latach wspólnie będziemy współtworzyli tak chlubną historię szkoły – powiedziała Anna Wójtowicz, dyrektor ZS nr 2 w Lubartowie.

Kamil Kozioł

1.jpgzlotatarczatechn2019.pngP1180725.JPG10.jpglogoZS2.jpg