UWAGA UCZNIOWIE!

Trwa rekrutacja na zajęcia w ramach projektu „Nauka-Praktyka Sukces” na rok szkolny 2013/14.

Możecie wybrać następujące formy wsparcia:

• Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze  z matematyki, języka polskiego i angielskiego (uczniowie  klas - I, II i III).
    • Zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki, języka polskiego i angielskiego.
    • Pozalekcyjne zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwijanie kompetencji kluczowych z punku widzenia kierunku kształcenia:

grafika komputerowa (2 grupy),

sieci komputerowe,

techniki multimedialne,

Swish – tworzenie stron www w technologii flash,

kurs uzyskania certyfikatu SEP

• Indywidualne doradztwo edukacyjno -  zawodowe dla wszystkich uczestników projektu w wymiarze 4 godz.
  • Płatny miesięczny staż dla kolejnych 18 uczniów w okresie wakacji 2014 r.

Zasady rekrutacji:

• Uczeń, chcąc wziąć udział w projekcie, musi złożyć wypełnioną Kartę zgłoszeniową wraz z załącznikami, w której określi jaką formą wsparcia w ramach projektu jest zainteresowany. W przypadku uczniów niepełnoletnich, Karta zgłoszeniowa powinna zostać podpisana przez prawnego opiekuna ucznia.
  • Karty zgłoszeniowe dostępne są w zakładce projektu, w bibliotece szkolnej u koordynatora szkolnego (Krystyna Miętek) oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów.
  • Jeden uczeń skorzystać może z więcej niż 1 formy wsparcia oraz może kilkukrotnie brać udział w rekrutacjach, jednak ostateczna kwalifikacja do poszczególnych form oparta jest o kryteria pierwszeństwa.
  • Kryteria pierwszeństwa udziału w poszczególnych zajęciach, brane pod uwagę na etapie rekrutacji i są następujące:
  • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze i przygotowujące do maturyśrednia ocen z poszczególnych przedmiotów, w ramach których uczestnik chce otrzymać wsparcie; opinia pedagogów (nauczycieli poszczególnych przedmiotów) dotycząca ewentualnych problemów w nauce z danego przedmiotu -  pierwszeństwo mają osoby o niskiej średniej, mające problemy w nauce z danego przedmiotu;
  • pozalekcyjne zajęcia dodatkowe i staże wakacyjnefrekwencja w ramach lekcji oraz zachowanie - w pierwszej kolejności kierowane będą osoby posiadające wzorowe zachowanie i wysoką frekwencję;
  •  aby uczestniczyć w zajęciach prowadzących do uzyskania certyfikatu SEP - warunkiem jest ukończenie 18 lat.
  • Komisja rekrutacyjna dokonuje kwalifikacji uczestników projektu biorąc pod uwagę: kompletność i poprawność formalną złożonych dokumentów rekrutacyjnych  oraz kryteria pierwszeństwa udziału w projekcie wymienione powyżej.

W przypadku, gdy liczba chętnych do udziału w poszczególnych formach wsparcia w ramach projektu przewyższy liczbę przewidzianych miejsc, zostaną utworzone listy rezerwowe.