W poniedziałek i wtorek gimnazjaliści z klas II i III odwiedzili Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym.

Ten malowniczy zakątek przywitał młodych lubartowian prawdziwie zimową scenerią, która dodawała uroku zajęciom. Dotyczyły one zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci. „Internetowy Escape Room” miał bardzo ciekawą formę, ponieważ polegał na rozwiązaniu pięciu zagadek. Wymagały one od uczestników umiejętności logicznego myślenia oraz dobrej organizacji w czasie pracy w grupie. Niejako przy okazji, młodzież poznawała zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Na zakończenie dnia uczniowie zjedli smaczny obiad, po czym w dobrych humorach wrócili do Lubartowa. Opiekę nad młodzieżą pełnili mgr Łukasz Iwanek, mgr Sylwia Gnyp, mgr Kamil Kozioł, mgr Marek Gaweł oraz mgr Edyta Lewtak, która jednocześnie była organizatorem całego wyjazdu.