Pod tym hasłem w ostatnią sobotę, 18.05.2019 r. odbyły się II Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Kobiet i Mężczyzn w kategorii Open.

Organizatorem turnieju był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się 7 pań oraz 16 panów. Byli to zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jak również studenci- a nawet osoby „50+”. Jednak poziom wielu spotkań, bez względu na wiek zawodników, był bardzo wyrównany. Po podziale uczestników na grupy rozegrano spotkania systemem „każdy z każdym”. Kolejne mecze o mistrzostwo powiatu w kategorii kobiet rozgrywane były systemem pucharowym, a w kategorii mężczyzn w grupie I- mistrzowskiej, w której walczono o miejsca I-VI i w grupie II, gdzie odbywały się mecze o miejsca VII- XVI. Łącznie rozegrano 58 spotkań!

W hali przy ul. Chopina wśród kobiet (podobnie jak w rozgrywanym dzień wcześniej turnieju szkolnym) zwyciężyła Klaudia Karasek (uczennica i zawodniczka I LO w Lubartowie), drugie miejsce zajęła Julia Przysiadła (SP Wólka Rokicka), a trzecia była Monika Augustynowicz. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jarosław Woźniak (absolwent II LO w Lubartowie), drugie Michał Orłowski (absolwent I LO w Lubartowie), a trzeci był Mateusz Baranowski (uczeń I LO Lubartów). Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i drobnymi nagrodami rzeczowymi przekazanymi przez Powiat Lubartowski, pierwszych sześciu zawodników w obu kategoriach otrzymało nagrody rzeczowe ufundowane przez salon optyczny Doktor Marchewka z Lubartowa, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Kolejne już w tym roku zawody badmintonowe zostały zorganizowane w odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie tą- jakże wszechstronną- dyscypliną sportu wśród mieszkańców naszego powiatu. Obecnie istnieje kilka grup towarzyskich systematycznie trenujących w lubartowskich halach, a nasza młodzież odnosi w ostatnim czasie sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Turniej został zorganizowany z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Sędzią głównym turnieju była pani Beata Sajda, sędziami boiskowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie, a bezpośrednim organizatorem turnieju był pan Zbigniew Sajda, prezes UKS TOP.

W organizację turnieju włączył się lubartowski salon optyczny Doktor Marchewka. W czasie trwania zawodów można było nieodpłatnie zbadać ostrość widzenia oraz poradzić się u obecnych na hali ZS nr 2 w Lubartowie specjalistów z dziedziny okulistyki jak dbać o swój wzrok.

Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona, lubartowskim przedsiębiorcom oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.