Drugie Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego szkół w ramach Święta Badmintona odbyły się w piątek, 17.05.2019 r. w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Organizatorem turnieju był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się 36 dziewcząt i chłopców, reprezentujących szkoły podstawowe (w tym klasy gimnazjalne) oraz szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Lubartowskiego. Niektóre kategorie były bardzo mocno obsadzone. Rywalizowali w nich niejednokrotnie uczestnicy ubiegłorocznych Mistrzostw Województwa, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W kilku przypadkach o zwycięstwie decydowały małe punkty zdobyte w poszczególnych spotkaniach.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych, klasy I-VI najlepsza okazała się Aleksandra Dądrowska (SP Wólka Rokicka), druga była Oliwia Podlaśna (SP nr 4 Lubartów), a na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Tomasiak (SP nr 4 Lubartów). W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców zwyciężył, tak jak przed rokiem Szymon Czubacki, drugi był Tomasz Bocheński, a trzeci Wojciech Wielgus (wszyscy SP Wólka Rokicka).

W kategorii klas VII i VIII SP oraz III klas gimnazjalnych wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Szumiło (SP Wólka Rokicka), druga była Julia Przysiadła (SP Wólka Rokicka), a trzecia Ada Stasiak (SP Firlej). W grupie chłopców zwyciężył Hubert Białek (Gimnazjum Sportowe Lubartów), drugi był Dawid Grzejdak (SP Firlej), a trzeci Kamil Wylotek (również SP Firlej).

Wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Klaudia Karasek, na miejscu drugim uplasowała się Roksana Rabczon, a na trzecim Paulina Olek (wszystkie I LO Lubartów). Najsilniej obsadzona była na pewno kategoria chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Po wielu wyrównanych spotkaniach i niespodziewanych zwrotach akcji bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Drzewiecki (I LO Lubartów), który w pokonanym polu zostawił Adama Pożarowszczyka (TZ nr 2 Lubartów) i Mateusza Baranowskiego (I LO Lubartów), który zajął III miejsce w turnieju.

Łącznie, na 7 przygotowanych kortach, rozegrano 76 dwu- lub trzysetowych spotkań! Zwycięzcy we wszystkich sześciu kategoriach zostali nagrodzeni pucharami i upominkami przekazanymi przez Powiat Lubartowski, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Turniej został zorganizowany z funduszy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Sędzią głównym i bezpośrednim organizatorem turnieju był pan Zbigniew Sajda- prezes UKS TOP, a sędziami boiskowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie. Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

Turniej dla młodzieży szkolnej rozegrany w ostatni piątek w ramach Święta Badmintona trafia w „dziesiątkę” jeśli chodzi o zainteresowania dzieci i młodzieży. W kończącym się roku szkolnym drużyny reprezentujące nasz powiat kilkukrotnie odnosiły sukcesy w zawodach szczebla wojewódzkiego. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.