Lublin jest bardzo blisko, ale nie każdy ma świadomość jak starym jest miastem.

Powoli kończą się uroczystości związane z nadaniem praw miejskich w 1317 roku. 700 lat istnienia stało się idealną okazją do wycieczki przedmiotowej i poznania historii oraz zabytków miasta. Trzy klasy Gimnazjum Sportowego z Zespołu Szkół nr 2 wzięły udział w zajęciach w Muzeum na Zamku. Poznawaliśmy historię najstarszych zabytków oraz udział dynastii Jagiellonów w dziejach naszego miasta. Wycieczka była również wyjątkową okazją do podziwiania świątecznych tradycji ludowych i przypomnienia niezwykłych legend.

Nastroje dopisały, podobnie jak pogoda. Wyjazd zakończył się projekcją ekranizacji powieści Agaty Christie ,,Morderstwo w Orient Expresie” z plejadą gwiazd światowego kina. Bardzo serdecznie polecamy taki rodzaj nauki.

IMG_4076.jpgIMG_4080.JPGIMG_4078.JPGIMG_4086.JPGIMG_4084.JPGIMG_4083.JPGIMG_4074.JPGIMG_4075.JPGIMG_4072.JPG