W poniedziałek 14 marca rozpoczęła się siódma edycja Check IT – jednego z największych wydarzeń informatycznych, skierowanego przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli informatyki. Konferencja Check IT organizowana jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły – Technikum Zawodowego nr 2.

Uczniowie Technikum Zawodowego wzięli udział w prelekcjach online m.in. na temat przyszłości świata IT, sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej (AR), tworzenia gier komputerowych, cyberbezpieczeństwa, Big Data, analityki biznesowej (BI), prezentacji własnego wizerunku w mediach społecznościowych, a także faktów i mitów na temat studiowania kierunku informatyka!

Po raz kolejny okazuje się, że informatyka to nie tylko świetna zabawa, ale też i sposób na zawodową przyszłość. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.

2022_chectit1.jpg2022_checkit2.jpg2022_baner-checkit.jpg2022_checkit3.jpg