List Dyrekcji ZS nr 2 w Lubartowie do uczniów klas III gimnazjum oraz ich rodziców. [PDF]

Szanowni Rodzice,
Drodzy Uczniowie klas III gimnazjum,

Nadchodzi czas wyboru dalszej drogi kształcenia. Cała społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie, serdecznie zapraszają w progi naszej szkoły. Jej atutem jest wieloletnia tradycja, a także całe rzesze absolwentów, którzy świetnie poradzili sobie w dorosłym życiu.

Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna wspiera rozwój zdolności, umiejętności i pasji każdego ucznia, poprzez indywidualizację i aktywizację nauki na lekcjach oraz na licznych zajęciach pozalekcyjnych i kołach zainteresowań. Doskonale przygotowuje uczniów do zdania matury na bardzo wysokim poziomie.

Nasze liceum ogólnokształcące ma najwyższy wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej w powiecie, a technikum informatyczne jest drugą szkołą w województwie i plasuje się w czołówce szkół technicznych w Polsce.

Świetne warunki lokalowe, bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, nauka w małych grupach językowych, hala sportowa i stadion lekkoatletyczny są czynnikami, które umożliwiają wszechstronny rozwój uczniów i ich przygotowywanie do konkursów, olimpiad i zawodów sportowych.

Szkoła zapewnia bezpieczne i przyjazne warunki do nauki. Nauczyciele zauważają i doceniają zdolności każdego ucznia.

Dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce, osiągających sukcesy w konkursach i zawodach sportowych, przewidziane są nagrody i stypendia, np.: Stypendium Starosty Lubartowskiego, Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Lubelski Program Pomocy Stypendialnej Marszałka Województwa dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz nagrody z Funduszu Rady Rodziców.

Nasi uczniowie są bardzo aktywni i działają na wielu płaszczyznach. Przy wsparciu dyrekcji i nauczycieli organizują koncerty, przedstawienia, seanse filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy charytatywne, konkursy i zawody. Miło spędzają czas, rozwijając zainteresowania podczas zajęć sportowych, w Szkolnym Klubie Wolontariusza, Szkolnym Klubie Turystyczno-Rowerowym „Wentyl”, Szkolnym Klubie Wędkarskim „Robal”, Szkolnym Zespole Muzycznym i Radiowęźle Szkolnym.

Organizowane wycieczki przedmiotowe, turystyczno-krajoznawcze, wymiany międzynarodowe, udział w wykładach i laboratoriach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, znacznie urozmaicają naukę naszych uczniów. Cyklicznie organizowane spotkania ze znanymi absolwentami naszej szkoły pozwalają młodzieży inaczej spojrzeć na swoją przyszłość.

Jesteśmy dumni, że Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie posiada tytuł „Wiarygodnej Szkoły”, „Szkoły Innowacji” i „Bezpiecznej Szkoły”.

Nasi uczniowie zdobywają wiedzę, rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, poznają ciekawych ludzi i miło spędzają czas.

Zachęcamy do podjęcia właściwej życiowej decyzji i rozpoczęcia nauki w roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie