Ekologiczna akcja w liceum „na Chopina” z okazji Światowego Dnia Wody.  

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie, dlatego „Światowy Dzień Wody” to dobry moment, aby przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Gwałtowny wzrost populacji, zmiany klimatyczne, klęski żywiołowe oraz konflikty zbrojne i industrializacja doprowadziły do globalnego problemu zagrożenia i spadku zasobów wody.  

Dnia 22 marca 2017 r. w murach naszej szkoły uczniowie klasy IIB pod opieką nauczycielki geografii, Pani Moniki Jarosz zorganizowali akcję „Światowy Dzień Wody”. Aktywny udział w tym wydarzeniu wzięli także uczniowie klas: IA, IG, IIG. W ramach tego projektu odbyła się gra terenowa po szkole, która sprawdzała umiejętności i wiedzę uczniów na temat wody. Podczas przerw międzylekcyjnych na szkolnych korytarzach uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły mogli podejść do stoisk z wodą. Tam znajdowały się karteczki zawierające ciekawostki związane ze znaczeniem wody. Każdy mógł otrzymać kubeczek z wodą mineralną różnego rodzaju. Sponsorami akcji były lokalne firmy: Stella Pack, Cisowianka i Nałęczowianka, którym bardzo dziękujemy za pomoc.  

Kulminacyjnym wydarzeniem były prezentacje ukazujące rolę głównego bohatera naszego dnia, czyli wodę. Pokaz przedstawił olbrzymią wagę wody na Ziemi oraz w życiu każdego człowieka. Podczas prezentacji sprawdzaliśmy wiedzę poprzez zadawanie pytań uczestnikom spotkania. W międzyczasie odbyło się również głosowanie na przygotowane wcześniej plakaty wykonane przez uczniów biorących udział w dzisiejszych atrakcjach.  

Rozstrzygnięcie konkursu oraz podliczanie punktów z dzisiejszych wyzwań nadal trwa, a klasa, która uzyska największą ilość punktów otrzyma „dzień bez pytania”. Podsumowując, zdobyliśmy mnóstwo wiedzy w odbiegający od zwykłego dnia szkolnego sposób, a każdy uczeń może bez wahania opowiedzieć nam dużo o związku chemicznym zwanym H2O.  

ZS2  

IMG_9701.JPGIMG_9788.JPGIMG_9718.JPGIMG_9811.JPGIMG_9787.JPGIMG_9781.JPGIMG_9744.JPGIMG_9792.JPGIMG_9786.JPGIMG_9715.JPGIMG_9740.JPGIMG_9779.JPGIMG_9765.JPGIMG_9750.JPG