„Dziękujemy Wam za to, że dołączyliście do nas i inspirujecie kolejnych ludzi do mądrego pomagania. Życzymy NAM WSZYSTKIM jeszcze większej otwartości i odwagi w zmienianiu świata na lepsze. Wesołych świąt i do zobaczenia w 2011 roku!”

Takie słowa otrzymaliśmy gdy w 2010 roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w akcji charytatywnej pod nazwą „SZLACHETNA PACZKA” organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Wówczas grupę nauczycieli naszej szkoły poruszył los powodzian z Wilkowa nad Wisłą. Od tamtej pory co roku przygotowujemy paczkę dla potrzebujących rodzin.

Od roku 2012 do akcji włączają się także uczniowie Zespołu Szkół nr 2. W ciągu 9 edycji akcji wspomagaliśmy rodziny potrzebujące z naszego miasta i okolicy. Oprócz artykułów spożywczych i chemicznych dokonywaliśmy zakupu mebli, sprzętu AGD, pościeli ubrań i butów. Członkowie rodzin byli obdarowywani książkami, przyborami szkolnymi kosmetykami oraz drobnymi upominkami.

W tym roku również nie zabrakło nas w drużynie "SZLACHETNEJ PACZKI". Nasza 18 częściowa paczka trafiła do wybranego domu koło południa 8 grudnia. Na drugi dzień przyszła od opiekuna rodziny wiadomość następującej treści:

Bardzo dziękuję Państwu za tak starannie i trafnie przygotowaną paczkę. Z przyjemnością będę wspominała współpracę z Państwem. Było dla mnie wzruszające patrzeć na panią Teresę krzątającą się pośród nowych rzeczy. Jest taka uszczęśliwiona, że już dwa razy wszystko mi pokazywała. Na co dzień nie jest taka aktywna. Jeszcze raz dziękuję za współpracę.Jest pewna znana sentencja jaka przychodzi, mi właśnie myśląc o was "Ile dasz dobroci z siebie, tyle dobra do ciebie wróci. W innej postaci, innym czasie ale na pewno wróci". Wy okazaliście tego dobra naprawdę wiele i życzę by wróciło ze zdwojoną siłą. Pragnę złożyć życzenia dla wszystkich darczyńców, którzy uczestniczyli w tym tym wspaniałym geście obdarowania pani Teresy. Dla wszystkich i każdego z osobna życzę Zdrowych, Spokojnych oraz Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Będzie mi również, miło spotkać się przy naszej przyszłorocznej Szlachetnej Paczce, bo naprawdę miło, mi było z państwem współpracować.

 

Pani Teresa przygotowała dla nas kartkę świąteczną z podziękowaniem. Życzy zdrowia i Błogosławieństwa Bożego za okazane serce i starania.

 

Szkolny Klub Wolontariusza