W maju i czerwcu 2020 roku, odpowiednio: dla uczniów klas drugich oraz pierwszej, miały miejsce ostatnie w tym roku szkolnym egzaminy Cisco Networking Academy. Egzaminy 'Final', bo o nich mowa, z uwagi na czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły w związku z zagrożeniem COVID-19, odbyły się w formie zdalnej. Były podsumowaniem trwających od września 2019 roku kursów:
- IT Essentials: PC Hardware and Software
- CCNA R&S: Introduction to Networks
- CCNA R&S: Routing and Switching Essentials
- Introduction to Cybersecurity
- Partner: CPP - Advanced Programming in C++

Zaliczenie całości kursów i zdanie z bardzo wysokimi wynikami egzaminów pozwoliło naszym uczniom, od 26 czerwca 2020 roku, legitymować się certyfikatami Cisco. Ponadto, pamiętać należy, że certyfikaty te to umiejętności praktyczne, a praktyka to lepszy start w przyszłość.

Warto tu wspomnieć, że część teoretyczna kursów prowadzona była na platformie edukacyjnej NetAcad. Uczniowie korzystali z multimedialnych materiałów i programów edukacyjnych oraz na bieżąco sprawdzali swoje postępy zdając w szkole egzaminy cząstkowe z poszczególnych rozdziałów. Zajęcia praktyczne (w tym egzaminy praktyczne 'Skills') składały się z laboratoriów i odbywały na szkolnych komputerach i urządzeniach sieciowych pod okiem Jakuba Duby - instruktora Cisco Networking Academy Poland.

Materiały z prowadzonych kursów były również uatrakcyjnieniem lekcji sieci komputerowych w zawodzie technika informatyka, w którym kształci szkoła i przygotowuje swoich uczniów do odnalezienia się na elastycznym rynku pracy.

Oficjalne wręczenie certyfikatów i listów gratulacyjnych od firmy Cisco Systems miało miejsce 26 czerwca 2020 roku podczas uroczystości rozdania świadectw.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a zdobyte certyfikaty na pewno w przyszłości, po ukończeniu szkoły średniej, pomogą im lepiej zaplanować przyszłą karierę w branży IT.

01.png13.jpgcc2.jpg