Tyle właśnie par bawiło się w minioną sobotę na tegorocznym balu studniówkowym w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Maturzyści z siedmiu klas z I Liceum Ogólnokształcącego i dwóch klas Technikum Zawodowego nr 2 odtańczyli tradycyjnego poloneza i bawili się na szkolnej sali gimnastycznej do utraty tchu do białego rana. Tradycja szkoły z ul. Chopina to Studniówka w murach szkoły. Pięknie udekorowana hala sportowa, polonezy na szkolnym parkiecie i niepowtarzalna atmosfera szkolnych korytarzy- to jest właśnie to, czym może szczycić się od wielu lat lubartowski „Chopin”. W rozmowach z absolwentami jest to jeden z najczęściej wspominanych obrazków z czasów licealnych. Ale tradycja miesza się tu z nowoczesnością. Od kilku lat szkolną studniówkę można oglądać na żywo, dzięki przekazowi on-line.

Na zaproszenie młodzieży i rodziców na bal studniówkowy przybyli: pan Radosław Guz- Członek Zarządu Powiatu, pan Krzysztof Paśnik- Burmistrz Miasta Lubartów i pan Jacek Tomasiak- Przewodniczący Rady Miasta oraz ksiądz dziekan Andrzej Juźko. Wszyscy życzyli maturzystom wesołej zabawy, a na egzaminie maturalnym samych najwyższych ocen. Młodzież w odpowiedzi obiecała, że to był ich ostatni bal przed maturą, a jeśli chodzi o egzamin, to zrobią wszystko co w ich mocy.

Niezapomnianym akcentem tegorocznej studniówki, oprócz polonezów poszczególnych klas,  był polonez pokazowy, nawiązujący do niedawno obchodzonej rocznicy odzyskania niepodległości. ZS nr 2 w Lubartowie jest nazywany szkołą „na ulicy Szopena”. Maturzyści podczas studniówek w tej szkole wiele razy tańczyli swoje układy do polonezów skomponowanych przez Chopina, np. do poloneza A-dur. W tym roku szkolnym powstał pomysł stworzenia utworu muzycznego łączącego kilka największych polonezów naszego sławnego rodaka. W efekcie współpracy muzyków pana Zbigniewa Barankiewicza i pana Dariusza Lipskiego powstała kompozycja, do której w tym roku zatańczyła młodzież.

Zapraszamy na stronę WWW szkoły (zs2.lubartow.pl) i na portale społecznościowe do obejrzenia relacji z tegorocznej studniówki.

              ZS2
Autor zdjęć: Weronika Dajek

DSC_0099.jpgDSC_0351.jpgDSC_0122.jpgDSC_0273.jpgDSC_0371.jpgDSC_0307.jpgDSC_0300.jpgDSC_0178.jpgDSC_0147.jpg