W dniach 23-29 października troje uczniów naszej szkoły: Monika Gradzińska, Marta Zwolińska i Michał Styczyński pod opieką prof. Beaty Józefaciuk i prof. Małgorzaty Frydrych wzięło udział w spotkaniu uczniów i nauczycieli zorganizowanym przez szkołę Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi z Izmiru. Było to pierwsze spotkanie przedstawicieli szkół biorących udział w projekcie Comenius "Europejscy nastolatkowie wypowiadają się poprzez sztukę”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych, których efektem było stworzenie prac na temat pokoju i tolerancji. Zorganizowano wystawę fotograficzną, na której przedstawiono prace uczniów pod tytułem "Ludzie i miejsca”. Zarówno zdjęcia przygotowane przez Michała Styczyńskiego jak i rysunek wykonany wspólnymi siłami przez naszych uczniów zyskały uznanie oglądających.

Monika Gradzińska przedstawiła dwie prezentacje multimedialne: "Mój kraj, moje miasto, moja szkoła” oraz "Graffiti-sztuka czy wandalizm?” Szkoła będąca gospodarzem spotkania dołożyła wszelkich starań, aby była to dla nas niezapomniana wizyta. Uczniowie byli zakwaterowani u bardzo gościnnych rodzin tureckich, a biorąc udział w warsztatach i wycieczkach zaprzyjaźnili się z wieloma uczniami ze szkoły w Izmirze oraz z uczniami z innych szkół biorących udział w spotkaniu (z Węgier, Portugalii, Bułgarii i Rumunii). Dzięki naszym gospodarzom zwiedziliśmy Izmir, Pergamon, Efez i kurort Ali Bey. W kwietniu 2012 nasza szkoła będzie gospodarzem spotkania poświęconego muzyce. Mamy nadzieję, że wtedy dołączą do nas także kolejni dwaj partnerzy–szkoły z Norwegii i Włoch.