Uroczystość ukończenia szkoły i pożegnania abiturientów w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki
- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
Liczba abiturientów – 218
Liczba abiturientów – 218
Kto wziął udział w uroczystości:
Przewodniczący Rady Powiatu – Andrzej Kardasz
Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu – Aleksandra Kociszewska
Dyrekcja szkoły – Zbigniew Sajda, Katarzyna Sobich, Janina Dąbkowska
Abiturienci, wychowawcy klas kończących szkołę, rodzice abiturientów, delegacje wszystkich klas
Ogólny zarys/opis uroczystości
- przywitanie zebranych gości przez prowadzących Kaję Wróblewską i Mikołaja Lipskiego
- występ Chóru Sanguszki
- wprowadzenie Sztandaru Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki
- przemówienie Zbigniewa Sajdy – dyrektora ZS2 w Lubartowie
- przemówienie Andrzeja Kardasza – Przewodniczącego Rady Powiatu
- przemówine Aleksandry Kociszewskiej - Kierownika Wydziału Oświaty i Sportu
- wystąpienie Alicji Filipowskiej – wychowawczyni klasy IV g, w imieniu wszystkich wychowawców klas kończących szkołę
- wystąpienie Patryka Kubery, ucznia klasy IV b, w imieniu wszystkich abiturientów
- wystąpienie Adriana Ligęzy – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
- uroczyste pożegnanie przez abiturientów Sztandaru Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie
- wyprowadzenie sztandaru
- uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły z wyróżnieniem i stypendiów naukowych, a także listów gratulacyjnych dla rodziców
- wręczenie nagród za 100% frekwencję
- nagrodzenie uczniów odnoszących sukcesy dydaktyczne, artystyczne i sportowe, a także zaangażowanych w działalność społeczną, prace Samorządu Uczniowskiego, inne prace na rzecz szkoły, a także reprezentujących szkołę w Szkolnym Poczcie Sztandarowym i członków Szkolnego Radiowęzła.
- zakończenie uroczystości wystąpieniem Chóru Sanguszki
Uroczystość przygotowały: Maria Biernacka-Drabik, Beata Cieślak
Krótki opis:
W szczególnie uroczystej atmosferze odbyło się w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie pożegnanie uczniów klas IV LO i V Technikum Zawodowego. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili Przewodniczący Rady Powiatu pan Andrzej Kardasz oraz Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu pani Aleksandra Kociszewska, którzy w imieniu organu prowadzącego szkołę pożegnali uczniów, życząc im jednocześnie powodzenia na kolejnych etapach życia. Honory gospodarza pełnił Dyrektor ZS2 pan Zbigniew Sajda, który w swoim przemówieniu podkreślał dumę z abiturientów „Chopina”. A jest z czego być dumnym. Nagrodom za sukcesy w nauce, za działalność sportową, artystyczną i społeczną nie było końca. Za sprawą poruszających słów pożegnania wypowiedzianych przez abiturientów i wychowawców, a także w związku z uroczystym pożegnaniem się przedstawicieli klas ze Sztandarem Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie zrobiło się również bardzo sentymentalnie.
List Lubelskiego Kuratora Oświaty na zakończenie roku szkolnego
- Tomasz Szabłowski; publikacja: Kamil Góźdź
Dzień Otwartych Drzwi
- ZS2/Publikacja: Kamil Kozioł
29 kwietnia będzie momentem, kiedy Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie szczególnie szeroko otworzy się na młodzież ze szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w popularnym „Chopinie”. Przyjdź, zobacz jak wyglądamy i poczuj naszą wyjątkową atmosferę!
Indeks SGH dla ucznia I LO w Lubartowie
- ZS2/Publikacja: Kamil Kozioł
Uczeń klasy 4 m (mat.-fiz.) z I LO funkcjonującego w ZS nr 2 przy ul. Chopina w Lubartowie Oliwier Rachoń znalazł się wśród 100 najlepszych uczestników Etapu Centralnego Olimpiady Przedsiębiorczości i otrzymał Indeks SGH. W XX edycji Olimpiady wzięło udział ok. 10 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
-To wielki sukces Oliwiera. Udowodnił, że pilna nauka i rozwijanie swoich zainteresowań w szkole może przynosić wymierne efekty jeszcze przed maturą. Czekamy na kolejnych uczniów, którzy zechcą pójść w ślady swojego starszego kolegi. Rekrutacja do naszych szkół- liceum i technikum informatycznego zbliża się wielkimi krokami. – podsumował ogromny sukces kolejnego ucznia z „Chopina” dyrektor szkoły p. Z. Sajda.
Opiekunem merytorycznym Oliwiera była pani Iwona Lal – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości. GRATULUJEMY !
Zamień śmieci w radości chorych dzieci
- Amelia Fornal (II P)/Publikacja: Kamil Kozioł
Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie już od 16 lat zbiera zakrętki od butelek. Dzięki środkom finansowym z ich sprzedaży hospicjum daje między innymi możliwość spełniania ostatnich marzeń chorych dzieci, organizuje wspólne wakacje dla rodzin podopiecznych i gwarantuje wsparcie psychiczne dla rodziców dzieci w żałobie poprzez organizowanie spotkań terapeutycznych. W naszej szkole stoi już taki kosz do zbierania zakrętek, znajduje się w szkolnym świetliku. Zachęcam serdecznie wszystkich do wrzucania zakrętek i wzięcia udziału w akcji!
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na stronę hospicjum:
https://hospicjum.lublin.pl/zakrecona-akcja/
lub obejrzyj ten filmik:
https://www.facebook.com/share/p/1861hf5fHU/?mibextid=qi2Omg
ZS nr 2 w Lubartowie po raz trzynasty „Szkołą Innowacji”
- ZS2/Publikacja: Kamil Kozioł
15 kwietnia w Akademii WSEI w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody dla zwycięzców XIII edycji Projektu „Szkoła Innowacji”.
Celem projektu jest wyróżnienie szkół z województwa lubelskiego, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania. Tytuł „Lider Innowacji” przyznawany jest w sześciu kategoriach: „Szkoła – Lider Innowacji”, „Innowacyjna Inicjatywa”, „Dyrektor – Lider Innowacji”, „Nauczyciel – Lider Innowacji”, „Innowacyjna Biblioteka”, „Uczeń – Lider Innowacji”.
„Chopin” po raz trzynasty został wyróżniony prestiżowym certyfikatem „Szkoła Innowacji”.
Zespół Szkół nr 2 uczestniczy w konkursie od pierwszej edycji (2013 r.). Ma na swoim koncie: nagrodę główną „Szkoła – Lider Innowacji” (2019), nagrodę „Innowacyjna Inicjatywa” (2013) dwa tytuły w kategorii „Uczeń – Lider Innowacji” (2018, 2019), Nauczyciel – Lider Innowacji (2016), oraz dwa tytuły „Innowacyjna Biblioteka” (2021, 2024).
-Te zaszczytne tytuły przynoszą społeczności szkolnej dużą satysfakcję i motywują do dalszej pracy. Certyfikat „Szkoła Innowacji” jest dowodem na to, że nasza szkoła kształci młodzież na najwyższym poziomie. Kształtuje postawę przedsiębiorczości i społeczną odpowiedzialność oraz kreuje najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji- podsumował wyniki konkursu dyrektor szkoły p. Z. Sajda.
Tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” dla ucznia z „Chopina”.
- ZS2/Publikacja: Kamil Kozioł
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IV P, o profilu humanistyczno -prawniczym z I LO w Lubartowie Jakub Śpiewak uzyskał tytuł finalisty w zawodach centralnych XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.
Jakub, jak wcześniej informowaliśmy, rozpoczął rywalizację już na początku roku szkolnego pomyślnie przechodząc kolejne etapy - szkolny, międzyszkolny i wojewódzki.
W etapie finałowym zmierzył się z tematem „Polska w 1945 r. Przegrana czy zwycięska?” Jury powołane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oceniło pracę Jakuba na bardzo dobrą.
Zgodnie z regulaminem olimpiady tytuł finalisty zwalnia Jakuba z egzaminu maturalnego z historii. Już teraz może cieszyć się 100 % wynikiem z historii w zakresie rozszerzonym.
Gratulacje!
PODWÓJNY SUKCES MATURZYSTY Z I LO
- ZS2/Publikacja: Kamil Kozioł
Uczeń klasy IV P o profilu humanistyczno-prawniczym z I LO w ZS nr 2 im. Ks. P. K. Sanguszki w Lubartowie Hubert Nowakowski w zeszłym tygodniu uzyskał tytuł FINALISTY ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności oraz tytuł LAUREATA i 4. Miejsce w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie.
Na Olimpiadzie Solidarności razem z drużyną Hubert zaprezentował film o roli Solidarności dla Polski i Europy. Podczas egzaminu ustnego drużyna odpowiadała na pytanie o „propagandę sukcesu” lat 70. XX w. Finał odbywał się w Gdańsku w słynnej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie w 1980 roku podpisano porozumienia sierpniowe. Przez prawie 4 lata Hubert był wspierany w przygotowaniach przez Panią Małgorzatę Sabat, co miało kluczowy wpływ na ten sukces.
Prosto z Gdańska Hubert pojechał do Ostrołęki, gdzie wywalczył 4. Miejsce w skali kraju, uzyskując tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Prawie. Na egzaminie ustnym, jego zadaniem było scharakteryzowanie Międzynarodowego Trybunału Karnego, testamentu jako czynności prawnej oraz ustawowych warunków założenia stowarzyszenia. Dzięki tytułowi laureata, Hubert wygrał INDEKSY na wydziały prawa wielu uniwersytetów, w tym na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Hubert otrzymał także nagrody rzeczowe ufundowane przez zarówno Ministra Sprawiedliwości, jak i Prokuratora Generalnego. Istotny udział w sukcesie ma Pani Anna Lipka-Zielińska, która przez 2 lata przygotowywała Huberta do tej olimpiady.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Było bardzo blisko…
- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
10 kwietnia odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który co roku organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Drugi etap miał miejsce w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Pożarowszczyk z kl. 3n, Patryk Grudzień z kl. 3p i Jakub Wójcik z kl. 2b. Towarzyszyła im s. Dagmara Dudzińska i p. Ewelina Szatiło. O godz. 10.10 uczestników przywitała p. Martyna Zaremba, koordynatorka konkursu w archidiecezji lubelskiej i rozpoczęła się część pisemna. Po jej zakończeniu, w oczekiwaniu na wyniki testu, uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać prelekcji p. Bogdana Kędziory „Bł. Kard. Stefan Wyszyński do Młodych”. Uczestniczyli również w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Adama Baba w kościele akademickim KUL. O godz. 14.00 nadszedł oczekiwany moment – ogłoszenie wyników. Do etapu ustnego zawsze przechodzi siedmiu najlepszych, ale Kinga była- niestety ósma na liście. Jakub też znalazł się w pierwszej dziesiątce. Patrykowi też dobrze poszło. Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom tak wysokich wyników! Życzymy, aby zasiane ziarno Słowa wydawało owoce w codzienności.