W minioną sobotę w sali konferencyjnej w lubelskim „Globusie” obradowali działacze sportu szkolnego z terenu województwa lubelskiego. Okazją do spotkania była kończąca się kadencja zarządu i komisji rewizyjnej LW SZS w Lublinie. Na zjeździe powiat lubartowski reprezentowali: pan Krzysztof Dec- Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie oraz pan Zbigniew Sajda- Sekretarz PSZS w Lubartowie i jednocześnie Członek Prezydium LW SZS w Lublinie.

Przy okazji zjazdu, najbardziej zasłużonym działaczom sportu szkolnego z terenu województwa lubelskiego wręczono odznaki „Za zasługi dla sportu”. Na wniosek LW SZS w Lublinie wśród 17 odznaczonych znalazła się aż piątka działaczy sportu szkolnego z terenu naszego powiatu. Złotą odznakę otrzymał pan Krzysztof Dec (SP nr 3 w Lubartowie), srebrne odznaki: pani Beata Sajda oraz pan Zbigniew Sajda (ZS nr 2 w Lubartowie), a brązowe pan Andrzej Pawłowski (SP nr 3 w Lubartowie) i pan Marek Kitliński (ZS nr 2 w Lubartowie). Wręczenia odznak dokonał Poseł na Sejm RP pan Sławomir Skwarek.

Najważniejszym punktem porządku obrad było jednak wybranie nowych władz lubelskiego SZS-u. Po przeprowadzeniu wyborów i ukonstytuowaniu się nowego zarządu nowym prezesem LWSZS w Lublinie został pan Sławomir Skwarek, a na jednego trzech wiceprezesów wybrano lubartowianina, pana Zbigniewa Sajdę.

Przed nowym zarządem stoi trudne zadanie wypromowania sportu szkolnego i wzmocnienie jego roli w szkołach i środowiskach lokalnych.- wybrzmiewało w wypowiedziach delegatów podczas zjazdu- Sport szkolny jest jednych z niezbędnych czynników wpływających na ukształtowanie młodego człowieka. Szczególnie teraz, kiedy młodzi ludzie spędzają dużo czasu przed komputerami nie tylko w czasie wolnym, ale też podczas nauki- padały z sali słowa działaczy.

Zarząd PSZS w Lubartowie

Reprezentacja ZS nr 2 w Lubartowie zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Chłopcy walczyli dzielnie i niewiele zabrakło do miejsca medalowego. "Szopen” zaprezentował się bardzo udanie na wymagającej trasie na terenie OSIR Tomaszów Lubelski. Warto zaznaczyć, że awans do finału Wojewódzkiego wymagał dwóch zwycięstw na etapach Powiatowym i Rejonowym

Reprezentacja ZS nr 2 w Lubartowie wystąpiła w składzie : Sylwester Cybula, Marek Gruchoła, Aleksander Pęksa, Jakub Skubisz, Kacper Pożarowszczyk, Maksymilian Matyjaszczyk. Rezerwowy Maksymilian Puliński.

We wcześniejszych etapach biegali również: Oliwier Romanek i Kacper Sidor.

Opiekun : Marek Kitliński

Gratulacje chłopaki!!!

W imieniu organizatorów zapraszamy.

W zawodach 24 września 2021 r., zorganizowanych przez PSZS Lubartów, Szkołę Podstawową im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach, LKS Fils Leszkowice, wystartowały reprezentacje dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.

Zawody rozgrywane były w systemie indywidualnym i drużynowym (punktowało 5 osób ze szkoły, które pokonały trasę biegu na jak najlepszych miejscach, co było przeliczane na punkty dla szkoły).

W kategorii dziewcząt i chłopców popularny „ Chopin” uplasował się na pierwszych miejscach i uzyskał awans na Mistrzostwa Rejonu wiosną 2022 r.

W miniony piątek odbyły się eliminacje wojewódzkie w tenisie stołowym, tego jakże wymagającego turnieju dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Jak co roku reprezentanci naszej szkoły odnieśli w zawodach, które odbywały się na obiektach Politechniki Lubelskiej, olbrzymi sukces.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Karolina Wójtowicz, a miejsce III zajęła Julia Wójcik.

W stawce ponad 50 zawodników w kategorii chłopców zwyciężył Bartosz Kowalczyk, miejsce 9-12 zajął Maksymilian Karczmarz, natomiast Wiktor Kudło, Damian Borzęcki i Michał Topyła uplasowali się na pozycjach 17-24.

Należy zaznaczyć, że pierwszych czterech zawodników w obu kategoriach będzie reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w grudniu w Warszawie. Wśród nich będzie troje naszych uczniów. Opiekunem drużyny była pani Beata Sajda.