W dniu 21 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zespół Szkół nr 2 z Lubartowa był reprezentowany przez ekipy dziewcząt i chłopców. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się drużyna chłopców z popularnego „Chopina”, która wywalczyła srebrne medale. Dziewczęta po zaciętych bojach ostatecznie uplasowały się na 7 pozycji.

Drużyna dziewcząt: Socha Maja, Sokół Magdalena, Golak Oliwia, Zdziobłowska Maja, Meksuła Martyna i Marciniak Natalia. Rezerwowe: Góźdź Antonina, Tkaczyk Julia.

Drużyna chłopców: Pożarowszczyk Kacper, Matyjaszczyk Maksymilian, Pęksa Aleksander, Gruchoła Marek, Cybula Sylwester i Bojanowski Maciej. Rezerwowi: Sidor Kacper i Puliński Maksymilian.

Opiekunami drużyn byli Pani Joanna Góźdź i Pan Marek Kitliński.

Wielkie gratulacje dla drużyny piłkarskiej z „Chopina”, którzy w zawodach rozgrywanych tuż po świętach zostali Mistrzami Rejonu w Piłce Nożnej i awansowali na Mistrzostwa Województwa ( 26.04.2022 r., Chełm). W turnieju wzięli udział  mistrzowie z 3 rejonów ( puławskiego, ryckiego i lubartowskie). Grano systemem „ każdy z każdym” po 2 x 10 minut.

Wyniki :

Puławy – Dęblin 0:1

Chopin – Puławy 4:3  (Wawruch, Bednarczyk x2, Pęksa);

Dęblin – Chopin 1:2 – (Pęksa x2).

W drużynie grali:

Maziarz Oliwier – Ciechański Mateusz, Najda Piotr, Pęksa Aleksander, Pożarowszczyk Kacper, Bednarczyk Mateusz, Siwek Jakub, Grzesiak Patryk, Wawruch Kacper, Bojanowski Maciej.

Do zawodów drużynę przygotował Pan Łukasz Iwanek.

 

Dnia 06.04.2022 r. na boisku Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Piłce Nożnej Chłopców.

Do rozgrywek zgłosiło się 3 drużyny: - RCEZ w Lubartowie, - II LO w Lubartowie, - ZS nr 2 w Lubartowie.

Rozegrano 3 mecze systemem „każdy z każdym”:

II LO Lubartów - RCEZ Lubartów 3-0

II LO Lubartów - ZS 2 Lubartów 0-1

RCEZ Lubartów - ZS 2 Lubartów 0-4

Po rozegraniu wszystkich spotkań wyłoniono zwycięzcę Mistrzostw Powiatu, którym została drużyna ZS nr 2 w Lubartowie.

Kolejne Tytuły Mistrzowskie w rękach uczniów ze szkoły przy ul. Chopina!!! Wyniki meczów mówią same za siebie…

07.04.2022 w Rykach odbyły się Mistrzostwa Rejonu w koszykówce 3x3 dziewcząt oraz chłopców w ramach Licealiady. Uczniowie z ZS 2 w Lubartowie, po zdobyciu tytułów Mistrzów Powiatu w obu kategoriach, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Marka Kitlińskiego oraz Zbigniewa Sajdy zagrali o mistrzostwo rejonu przeciwko I LO z Puław oraz ZSZ 2 z Ryk. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdeklasowali swoich rywali i tym samym, jako Mistrzowie Rejonu, awansowali do Mistrzostw Województwa w Lublinie.

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w ramach Święta Badmintona odbyły się w ostatnią niedzielę w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Dorośli rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn, natomiast dzieci i młodzież szkolna rywalizowała w kilku kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców. Podczas turnieju przeprowadzono również zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy, które zostaną przekazane potrzebującym.