14 marca w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach ,,Licealidy". Do zawodów przystąpiły najlepsze drużyny z całego województwa. Dziewczęta z ZS nr 2 w Lubartowie po zwycięstwie w Mistrzostwach Rejonu, awansowały do Finałów Wojewódzkich. Po rozegraniu meczów grupowych oraz spotkań o poszczególne miejsca w turnieju dziewczęta z „Chopina” zajęły V miejsce w województwie.

Skład drużyny ZS 2 Lubartów: Białek Maryla, Budzyńska Julia, Czubacka Martyna, Kloc Hanna, Osior Julia, Mierzwińska Alicja, Miernik Diana, Mitura Emilia, Podleśna Oliwia, Sieńczuk Natalia, Szymoniuk Gabriela, Woźniak Amelia, Woźniak Oliwia, Kinga Czyżyk, opiekun Beata Sajda.

11.03.2024r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Na zawody zgłosiły się 3 szkoły: II LO w Lubartowie, RCEZ w Lubartowie i ZS nr 2 w Lubartowie. Mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym” do trzech wygranych gier. Gry rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

8 marca 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Dziewcząt w ramach ,,Licealiady”. Do zawodów zgłosiły się 3 drużyny z rejonu lubartowskiego, rozegrały mecze systemem ,,każdy z każdym”, które wyłoniły zwycięzcę.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA: 1. ZS nr 2 Lubartów(op. Beata Sajda), 2. ZST Puławy (op. Łukasz Świderski), 3. ZSZ nr 2 Ryki (op. Beata Adamczyk).

Dziewczęta z „Chopina” awansowały do Finałów Wojewódzkich, w których spotkają się z najlepszymi drużynami wyłowionymi w pozostałych półfinałach na terenie całego województwa.

Skład zwycięskiego zespołu: Białek Maryla, Budzyńska Julia, Czubacka Martyna, Kloc Hanna, Meksuła Martyna, Mierzwińska Alicja, Mieśnik Diana, Mitura Emilia, Podleśna Oliwia, Przystupa Michalina, Sieńczuk Natalia, Szymoniuk Gabriela, Woźniak Amelia, Woźniak Oliwia.

Otwarcia zawodów jak też podsumowania i wręczenia nagród dokonał dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie p. Zbigniew Sajda, który piastuje jednocześnie stanowisko Wiceprezesa LWSZS w Lublinie.

W ubiegłym tygodniu w „Chopinie” zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce 3x3 MIKST. Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Otwarcia turnieju oraz uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonał dyrektor szkoły p. Zbigniew Sajda.

Siatkarze z ZS nr 2 w Lubartowie drugą drużyną Rejonu!

16 lutego 2024 r. zawodnicy ZS nr 2 w Lubartowie reprezentowali swoją szkołę w półfinałach wojewódzkich Licealiady w piłce siatkowej chłopców.

Zawody rozegrano w Sali sportowej ZSZ nr 2 w Rykach a organizatorem zawodów był PSZS w Rykach. Po zaciętej walce i zwycięstwie w pierwszym meczu nad ZS w Poniatowej zajęli ostatecznie II miejsce, ustępując jedynie drużynie ZST z Puław.

Kolejność końcowa:

1. ZST Puławy,
  2. ZS nr 2 Lubartów,
  3. OLL Dęblin,
  4. ZS Poniatowa.

Skład srebrnej drużyny: Sienkiewicz Karol (k), Pęksa Aleksander, Matyjaszczyk Maksymilian, Oskar Dunda, Salomon Filip, Brzyski Bartosz, Skarżyński Wiktor, Brzyski Iwo, Kędzior Mikołaj, Kostyła Adrian, Pawlina Wiktor, Nowacki Szymon, op. Zbigniew Sajda.

Gratulujemy uczniom z ZS nr 2 w Lubartowie i czekamy na kolejne sportowe emocje.