Uczniowie z ZS nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki, w II półroczu 2022 r. wzięli udział w 6 edycji projektu AD VOCEM Instytutu Pileckiego. W tym czasie uczestniczyli w 5 sparingach debat oksfordzkich on-line. Nasi uczniowie dyskutowali nad zagadnieniami związanymi z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dwa przykładowe tematy, z którymi musieli się zmierzyć młodzi mówcy, to:  „Do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku bardziej przyczyniły się działania dyplomatyczne niż zbrojne?”, „Odwoływanie się do historii II wojny światowej w bieżącej polityce przynosi więcej szkód, niż pożytku?”.

Drużyna spisała się na medal. Kacper Sowa z kl. III p i Hubert Nowakowski z kl. II p znaleźli się w trójce najlepszych mówców projektu i zostali wytypowani do finałowej, pokazowej debaty Lincoln - Douglas. Ponadto Paweł Dejko, Krystian Rożko z klasy III p i Hubert Nowakowski zostali wyróżnieni statuetką Ad Vocem jako najaktywniejsi mówcy. Drużyna podczas tej edycji debatowała z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych  z Katowic, Dąbrowy Górniczej oraz Krakowa. Po raz pierwszy z nami debatował Marcin Jakoniuk z klasy II t. Do wymagających debat  grupę przygotowała p. Małgorzata Sabat.

Mamy nadzieję, że grono debatantów w naszej szkole będzie się systematycznie poszerzać. Dla zainteresowanych tą formą zdobywania wiedzy ruszył nabór do Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich. – podsumowała działania grupy pani Sabat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZS2

31 stycznia 2023 zostały wręczone nagrody zwycięzcom I edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego „CHOPIN IT” pod patronatem Starosty Lubartowskiego.

Nagrodzonych zostało 3 uczniów z Technikum Zawodowego nr 2 w Lubartowie: Igor Brynda z klasy IT wykonał logo technikum informatycznego w kategorii grafika komputerowa oraz Mikołaj Król z klasy IT oraz Mateusz Kucio z klasy IZ wykonali quizy o tematyce cyberbezpieczeństwa w kategorii programowanie. Zwycięskie prace zostały wybrane spośród kilkudziesięciu zgłoszeń uczniów technikum oraz liceum ogólnokształcącego.

Bardzo dziękujemy za zgłoszenia i prace wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu będzie cieszyła się jeszcze większym powodzeniem.

Organizatorzy konkursu „CHOPIN IT”

Duża grupa stypendystów z ZS2 w programach „Lubelska Kuźnia Talentów 2021-2023” i „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023”. 

Miło nam poinformować, że 17 uzdolnionych uczniów Zespołu Szkół nr 2 z ul. Chopina w Lubartowie otrzymało stypendia ufundowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego. 

15 przyszłych informatyków z Technikum Zawodowego otrzymało stypendia w programie stypendialnym dla KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO „Lubelska Kuźnia Talentów 2021-2023”.

Byli to uczniowie z maturalnej klasy (4T 4-letniego Technikum Zawodowego):  

 • Bartosz Bystrzycki
 • Szymon Kowalik
 • Jakub Machoś
 • Adrian Niedziela
 • Fabian Skrzypczyński
 • Karol Solecki
 • Patrycja Sputo

 z klasy 4Z (5-letniego Technikum Zawodowego):

 • Anna Sugier
 • Hubert Grzeszczyk
 • Krzysztof Kuśmirek
 • Bartłomiej Topyła
 • Patryk Wasilewski
 • Mateusz Zbiciak
 • Wiktoria Szczepaniak

 z klasy IIT  (5-letniego Technikum Zawodowego):

 • Marcin Jakoniuk z klasy IIT

Również 2 uzdolnionych uczniów z klas o profilu matematyczno-fizycznym z I LO w Lubartowie otrzymało stypendia w programie stypendialnym dla KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO „ Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023”.

Są to:

 • Krzysztof Kozioł z klasy maturalnej 4M
 • Karolina Szczygieł z klasy IM

Programy Stypendialne są częścią Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakładają przyznanie stypendiów najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskują najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

-Serdecznie gratulujemy naszym stypendystom. Jednocześnie życzymy dalszego rozwijania swoich pasji i osiągania sukcesów- podsumował niewątpliwy sukces szkoły p. o. dyrektora Z. Sajda.

Organizatorem Olimpiady jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza.
Celem Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju jest stymulowanie aktywności i rozwoju naukowego młodzieży uzdolnionej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania zainteresowania chemią i ochroną środowiska.

W I etapie olimpiady wzięło udział 4 uczniów z I LO w Lubartowie: Gabriela Niedźwiadek z klasy 3b,  Aleksandra Grabowska z klasy 4b, Jakub Budzyński z klasy 4b, Mateusz Szymański z klasy 4b(opiekun p. Krystyna Urban).

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu awansował  Jakub Budzyński.

Uczniom gratulujemy, a Kubie życzymy sukcesów.

MÓJ ANIOŁ to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego od kilkunastu lat organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie. Tegoroczna, już jedenasta, edycja została zorganizowana pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego. Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice klasy I h z I LO w Lubartowie: Lena Rugała (nagroda w kategorii proza) i Michalina Mazur (wyróżnienie w kategorii poezja). Prace dziewczyn zostały dostrzeżone wśród 223 tekstów nadesłanych na konkurs z całego województwa! Warto przypomnieć, że zarówno Lena jak i Michalina tuż przed świętami odebrały też nagrody za prace zgłoszone na XXIV Powiatowy Konkurs Literacki „Opowieści wigilijne”.

Lenko, Michasiu! Gratulujemy sukcesów i życzymy, by Wasz talent i wrażliwość literacka jeszcze nie raz sprawiły i Wam, i nam ogromną satysfakcję!