- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
10 kwietnia odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który co roku organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Drugi etap miał miejsce w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Pożarowszczyk z kl. 3n, Patryk Grudzień z kl. 3p i Jakub Wójcik z kl. 2b. Towarzyszyła im s. Dagmara Dudzińska i p. Ewelina Szatiło. O godz. 10.10 uczestników przywitała p. Martyna Zaremba, koordynatorka konkursu w archidiecezji lubelskiej i rozpoczęła się część pisemna. Po jej zakończeniu, w oczekiwaniu na wyniki testu, uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać prelekcji p. Bogdana Kędziory „Bł. Kard. Stefan Wyszyński do Młodych”. Uczestniczyli również w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Adama Baba w kościele akademickim KUL. O godz. 14.00 nadszedł oczekiwany moment – ogłoszenie wyników. Do etapu ustnego zawsze przechodzi siedmiu najlepszych, ale Kinga była- niestety ósma na liście. Jakub też znalazł się w pierwszej dziesiątce. Patrykowi też dobrze poszło. Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom tak wysokich wyników! Życzymy, aby zasiane ziarno Słowa wydawało owoce w codzienności.
- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
Rusza rekrutacja do projektu teatralno-scenograficznego „Tablau vivant, czyli żywe obrazy”. Jeżeli lubisz zabawę w teatr – masz ochotę na działania aktorskie lub chciałbyś wcielić się w scenografa teatralnego - to ten projekt jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy Cię na cykl warsztatów z ekspertami od teatru, który zakończy się wspólnie stworzonym widowiskiem, wystawionym w gościnnych progach Muzeum Zamoyskich w Kozłówce .
Kogo szukamy: - 10 osób, które lubią występować na scenie - 10 osób, które lubią działania manualne, plastyczne Co Ci oferujemy: - warsztaty z zawodowymi aktorami - warsztaty scenograficzne - udział w spektaklu finałowym - wizytę studyjną w Kozłówce - uczestnictwo w spektaklu „Teatr od kuchni” w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie - suchy prowiant i napoje podczas warsztatów i wyjazdów - ubezpieczenie - transport na wizyty studyjne i zajęcia warsztatowe.
Co zrobić, żeby wziąć udział w projekcie: - wyrazić chęć uczestnictwa i zaangażowania - napisać kilka zdań uzasadnienia, dlaczego chcę wziąć udział w projekcie (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) O jakich terminach trzeba pamiętać: - rekrutacja trwa do 25 kwietnia ( do tego czasu należy wysłać wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - wizyta studyjna w Kozłówce – maj 2025 r. – wizyta w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, gdzie uczestnicy obejrzą spektakl "Teatr od kuchni" – wrzesień 2025 r. - warsztaty aktorskie i scenograficzne – od 16 września 2025 r. - widowisko finałowe – 25 października 2025 r. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
- Maja Grądek; publikacja: Kamil Góźdź
W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie po raz kolejny realizuje projekt o nazwie "Młodzi Ratują ". Ma on na celu nauczenie dzieci i młodzieży jak w poprawny sposób udzielić osobie poszkodowanej pierwszej pomocy, ale także uświadomić, jak ważne jest reagowanie w sytuacjach, kiedy ta pierwsza pomoc jest potrzebna. W celu szerzenia tej wiedzy, uczniowie „Chopina” - Zuzia, Maja, Tomasz, Michał i Michał przeprowadzili prelekcje w szkołach na terenie powiatu lubartowskiego, w tym w naszej szkole, na których wyjaśnili podstawowe pojęcia związane z pierwszą pomocą oraz pokazali jak wykonać RKO i jak użyć AED.
Po części pokazowej uczniowie odwiedzonych przez zespół projektu szkół mogli sprawdzić swoje umiejętności i przećwiczyć wykonywanie RKO na profesjonalnych fantomach. Pomysł na projekt uczniowie wzięli z chęci i potrzeby edukacji ludzi w zakresie pierwszej pomocy.
- "Wiemy jak bardzo taka edukacja jest ważna, ponieważ wiele osób nadal nie jest pewnych tego, jak udzielić pierwszej pomocy. Boją się oni do niej przystąpić, co wynika również z braku wiedzy na ten temat" - mówi zespół projektu.
Zespół zachęca również do śledzenia strony na Facebooku - "Młodzi Ratują" oraz na Instagramie- mlodzi_ratuja_ gdzie zamieszczają posty edukacyjne związane z pierwszą pomocą.
- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
Dzień projektu był wyjątkowym wydarzeniem, w którym uczniowie szkoły z ul. Chopina zaprezentowali swoje projekty, w tym realizowane w ramach Olimpiady "Zwolnieni z teorii". To ogólnopolska inicjatywa, która zachęca młodzież do podejmowania działań społecznych, mających na celu rozwiązywanie rzeczywistych problemów. W trakcie prezentacji uczniowie przedstawili efekty swojej pracy, które obejmowały szeroki zakres tematów – od działań proekologicznych, przez projekty edukacyjne, aż po inicjatywy wspierające osoby w trudnej sytuacji życiowej. Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami, inspirować oraz zaprezentować swoje umiejętności w zakresie zarządzania projektami. Dzień projektu stanowił doskonałą okazję do podsumowania kilkumiesięcznej pracy młodych liderów, którzy dzięki Olimpiadzie zyskali cenne umiejętności praktyczne i społeczne.
Opiekunami klas 1M, 1L, 1H, 1T, 2P, 3P, 4T były panie Beata Józefaciuk i Marta Fąk.
- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
27 marca 2025 r. w Zespole Szkół w Kocku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej. W wydarzeniu tym szkołę z ul. Chopina w Lubartowie reprezentowały dwie bardzo utalentowane uczennice – Emilia Mitura z 2 g i Oliwia Nowicka z 3m. Gratulujemy dziewczynom udanego występu, a Oliwii dodatkowo II nagrody w tych krasomówczych zmaganiach.
Natomiast 28 marca 2025r., dotarła do nas również wspaniała wiadomość o sukcesie naszych uczniów w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim. W tym prestiżowym konkursie, w kategorii recytacji, Oliwia Nowicka z 3 m. otrzymała trzecią nagrodę, a Dominik Cieniuch z 1h wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym :).