Wakacje, na które wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością,  już przed nami. Zakończyliśmy pracowity i owocny w sukcesy rok szkolny. To był dobry wysiłek, dużo się nauczyliśmy, trochę dojrzeliśmy i dowiedzieliśmy się więcej o sobie i świecie. A teraz ten świat nas zaprasza na szlaki górskie, plaże i spotkania z przyjaciółmi. Czas na korzystanie ze wspaniałych , słonecznych dni. Za nami wiele miesięcy intensywnej nauki. Przed nami dwa miesiące upragnionych wakacji. Ale zanim one nadejdą, podsumujmy to, czego dokonaliśmy w minionym roku szkolnym.

Dumą napawa fakt, że tak wielu uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za doskonałe wyniki w nauce, wspaniałe osiągnięcia sportowe oraz działalność artystyczną, ufundowane przez Radę Rodziców.

Najwyższą średnią w całej szkole i jednocześnie w I LO- 5,54 osiągnęła Martyna Lal z kl. III M.

Najwyższa średnia w technikum 5- letnim- 5,47, to wynik Pawła Woźniaka z kl. III T.

Łącznie 78 świadectw z wyróżnieniem! 8 uczniów ma 100% frekwencję. Za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach nagrody ufundowane przez Radę Rodziców odebrało 13 uczniów. Ponad setka sportowców uhonorowana została za sukcesy w zwodach sportowych. Dziesiątki uczniów odebrało również podziękowania za różnorodną działalność na rzecz szkoły, uczestnictwo w pracach Szkolnego Wolontariatu, czy sukcesy w projektach społecznych.

Na nadchodzące wakacje życzymy Wam dużo pogody ducha, radości i miłego odpoczynku. Jednak przede wszystkim życzymy Wam rozwagi i rozsądku nad wodą, w górach, na drogach, którymi zmierzać będziecie w stronę Waszej wakacyjnej przygody. Kończymy kolejną szkolną opowieść.

W dniu 17 czerwca w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie miało miejsce podsumowanie działań prowadzonych w ramach projektu ekologicznego realizowanego przy współpracy szkoły ze Związkiem Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej. Na spotkaniu obecni byli Dyrektorka Biura ZKGZL Pani Ewa Badyoczek-Brzyska, koordynatorka projektu Pani Grażyna Joachimowicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Pan Zbigniew Sajda oraz nauczycielka geografii Pani Monika Jarosz jako koordynatorka szkolna.

Drodzy Uczniowie!

Z ogromną radością zapraszamy Was do udziału w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący nasze piękne województwo lubelskie. Tegoroczna edycja konkursu to wyjątkowa okazja, aby uwiecznić na filmie Wasze wakacyjne przygody i podróże po malowniczych zakątkach naszego regionu.

Wakacje to czas niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i odkrywania piękna otaczającego nas świata. Dlatego zachęcamy Was, abyście podczas tegorocznych wakacji wyruszyli w podróż po Lubelszczyźnie i uchwycili na filmie jej niepowtarzalny urok. Czy to będą malownicze krajobrazy Roztocza, szlaki Poleskiego Parku Narodowego czy urokliwe miasteczka takie jak Kazimierz Dolny, a może przygody na szlakach kajakowych, rowerowych czy pieszych – pokażcie nam swój ulubiony kawałek Lubelszczyzny!

Waszym zadaniem będzie nakręcenie krótkiego filmu, który w kreatywny i oryginalny sposób zaprezentuje atrakcje turystyczne naszego regionu. Możecie skupić się na pięknie przyrody, bogatym dziedzictwie kulturowym, lokalnych tradycjach, kulinariach czy po prostu uchwycić niezapomniane chwile Waszych wakacyjnych wojaży.

Najlepsze filmy zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami, a zwycięskie prace będą promować województwo lubelskie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziecie na stronie: https://promocja.lubelskie.pl/turystyka/ogolnopolski-konkurs-filmowy/

Konkurs ma dwie kategorie:

  1. Filmy trwające do 15 sekund
  2. Filmy trwające od 15 sekund do 3 minut

Dla autorów najciekawszych prac przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody o wartości 2000 zł, 1500 zł, 1000 zł oraz 500 zł

Termin nadsyłania filmów mija 10 października 2024 r., więc macie sporo czasu, by stworzyć coś wyjątkowego.

Jak wziąć udział w konkursie?

To proste! Możecie zgłosić swój film na dwa sposoby:

  1. Wysyłając go na płycie CD/DVD lub pendrive wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: „KONKURS FILMOWY”).
  2. Przesyłając link do pobrania filmu z serwisów Wetransfer.com lub Google Drive na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną Kartą Zgłoszenia. W tytule maila wpiszcie „KONKURS FILMOWY”.

Masz pytania? Skontaktuj się z pracownikami Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego – Oddział Turystyki, pod numerem tel. 81 44 16 786 lub sekretariatu tel. 81 44 16 789, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nie zwlekajcie, chwyćcie za kamerę, aparat lub telefon i ruszajcie w podróż po Regionie Lubelskim! Czekamy na Wasze filmy pełne wakacyjnych przygód i niezapomnianych wrażeń.

Życzymy udanych wakacji i powodzenia w konkursie!

Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie i wicemistrzowie z wszystkich 16 województw, czyli łącznie 32 drużyny. Dziewiąta pozycja w kraju w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych jest z tej perspektywy niezwykłym dokonaniem lubartowian.

Uczniowie popularnego lubartowskiego „Chopina” Maksymilian Karczmarz i Wiktor Kozioł mają za sobą dwa dni rywalizacji podczas Mistrzostw Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Ponadpodstawowych- LICEALIADA. Zawodnicy o tytuł Drużynowego Mistrza Polski rywalizowali w Drzonkowie w woj. lubuskim. Po wielu wyrównanych pojedynkach oraz dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i talentowi sportowemu zawodnicy z ZS2 „wyszli z grupy” oraz awansowali do dalszych gier. Na tym etapie podopieczni pani Beaty Sajdy, rywalizując niejednokrotnie z członkami kadr narodowych, czy wielokrotnymi uczestnikami Mistrzostw Polski PZTS, ostatecznie uplasowali się na wysokim IX miejscu.

- To już kolejny udział uczniów naszej szkoły w zawodach rangi ogólnopolskiej. Tegoroczny udział młodych sportowców w finałach ogólnopolskich był możliwy dzięki naszemu organowi prowadzącemu- Powiatowi Lubartowskiemu, który zapewnił transport uczniów do Drzonkowa. Z tego miejsca w imieniu zawodników i opiekuna serdecznie dziękuję Panu Staroście Janowi Sławeckiemu za okazane wsparcie. Myślę, że nasi uczniowie godnie reprezentowali Powiat Lubartowski.

Sportowcy tej szkoły mają już za sobą udziały w poprzednich edycjach ogólnopolskich zawodów tenisowych oraz lekkoatletycznych. Kilkukrotnie szkoła była również najbardziej usportowioną placówką w województwie. Jeżeli dodamy do tego bardzo dobre wyniki nauczania i wysokie pozycje w rankingach I LO i TZ nr 2 wchodzących w skład zespołu, mamy gotową receptę na doskonałą szkołę do kontynuowania nauki przez tegorocznych ósmoklasistów. Połączenie nauki i rozwoju fizycznego, to składowe, których poszukują dzisiaj w szkole rodzice.- podsumował udany wyjazd dyrektor szkoły pan Zbigniew Sajda.

Młodym zawodnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych. Należy zaznaczyć, że obaj uczniowie „Chopina”, to od lat utytułowani wychowankowie MKS Lewart AGS Lubartów. Gratulujemy trenerom klubowym Maksa i Wiktora ukształtowania tak doskonałych i wszechstronnych zawodników!

W czwartek 6 czerwca 2024 roku w ZS nr 2 w Lubartowie przy ul. Chopina odbył się Dzień SGH, w którym wzięły udział klasy: społeczno-administracyjna, biologiczno-chemiczna, psychologiczno- humanistyczna oraz klasy objęte patronatem SGH, czyli klasy matematyczno-fizyczne. Na początku uczniowie mieli okazję zapoznać się z uczelnią „od wewnątrz” - wzięli oni udział w spotkaniu ze studentką Szkoły Głównej Handlowej, Magdaleną Nowakowską, która przybliżyła im informacje na temat uczelni i sposobu realizacji zajęć. Młodzież miała również okazję zapoznać się z ofertą studiów, którą przygotowała dla kandydatów Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, z zasadami rekrutacji uczelni, planami studiów oraz programem kształcenia. Pani Iwona Lal- nauczyciel biznesu i zarządzania (BiZ) przedstawiła słuchaczom informacje dotyczące organizacji  Olimpiady Przedsiębiorczości. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładzie online, pani Weroniki Daniłowskiej pracownika SGH, pod tytułem “Kto może odnieść sukces w biznesie - cechy doskonałego przywódcy”. Na zakończenie spotkania chętni uczniowie wzięli udział w konkursie ekonomicznym. Całe wydarzenie zorganizowały Pani Aleksandra Polska, Pani Sylwia Kubik- nauczycielki matematyki i Pani Iwona Lal nauczyciel BiZ.