Sezon DKF-u w S nr 2 w Lubartowie uważamy za rozpoczęty

Przyjemnie było się spotkać w plenerze, pod rozgwieżdżonym niebem w doborowym towarzystwie podczas rozpoczęcia kolejnego sezonu filmowego z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Chopin”. Filmem otwarcia w tym roku był „Whiplesh” – obraz naprawdę godny polecenia, zachwycający kreacjami aktorskimi, muzyką i stawiający niewygodne pytania o relacje uczeń-nauczyciel. Dyskusyjny Klub Filmowy jeszcze raz dziękuje uczestnikom za kolejne „Oglądanie na ścianie” i zaprasza na spotkania dyskusyjne, o których uczniowie będą informowani przez radiowęzeł i na stronie szkoły.

Społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie pragnie z ogromną dumą i radością poinformować, iż nauczyciel historii pani mgr Małgorzata Sabat decyzją Ministra Oświaty i Nauki zostanie wyróżniona w dniu 13 października 2022 r. zaszczytnym tytułem

HONOROWEGO PROFESORA OŚWIATY.

Pani Profesor gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów na niwie zawodowej.

Społeczność ZS2

I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. K. P. K. Sanguszki w Lubartowie bierze udział w akcji Szkoły Pełne Talentów organizowanej przez sieć sklepów Lidl.

Szkoła wybrane Talenciaki wymienia na nagrody. Jest to szansa na doposażenie szkoły w ciekawe pomoce naukowe.

Każdy Talenciak to dodatkowy los w loterii dla szkoły z atrakcyjnymi nagrodami..

Jak otrzymać Talenciaka?
1. Zrób zakupy za min. 50zł w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc.
2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.
3. Przekaż TALENCIAKA wybranej przez siebie szkole.

W jaki sposób przekazać zebrane punkty wybranej szkole?
Są trzy drogi:
1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.
2. Wejść w poniższy link i tam przepisać kod alfanumeryczny.
I Liceum Ogólnokształcące W Zespole Szkół Nr 2 W Lubartowie (lidl.pl)
3. Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek - znajduje się w sekretariacie szkoły.

Za wszystkie Talenciaki serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja

W dniach 5 - 6 września 2022 r. w szkole „na Chopina” odbyły się zajęcia integracyjno – adaptacyjne dla wszystkich klas I LO i TZ. Zajęcia prowadziły pani pedagog Małgorzata Struk z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lubartowie przy współpracy z, pracującymi w szkole, panią pedagog Edytą Lewtak oraz panią pedagog specjalną Magdaleną Sobich i panią psycholog Dagny Jakóbiec. Zajęcia miały na celu integrację nowej grupy społecznej jaką jest klasa, jak również poznanie swoich zainteresowań i wspólnych pasji. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim inicjatywom, młodzież z pierwszych klas będzie mogła łatwiej zaaklimatyzować się w nowej szkole. 

Dziś, dnia 7.09.2022 r. mieliśmy okazję obchodzić „dzień w piżamach”! Wielu uczniów wzięło udział w tym wydarzeniu, co było widać na korytarzach szkolnych. Spodnie od piżamy, szlafroki, jednoczęściowe kombinezony, a nawet kapcie! Atmosfera była relaksująca i wprawiająca nas wszystkich w stan komfortu 😀😊 Miło jest nam patrzeć na domowy klimat w trakcie codziennej, szkolnej nauki. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować więcej podobnych akcji, a z każdą kolejną będzie więcej uczestników i więcej zabawy!