25 czerwca 2021 r. o godzinie 8.30 odbędzie się zakończenie roku szkolnego. Z powodu obowiązujących jeszcze na obecną chwilę obostrzeń będzie miało ono formę spotkania poszczególnych klas z wychowawcami (wykaz klas w załączeniu). W tym roku nie będzie części ogólnej na hali widowiskowo- sportowej.  

 Wykaz sal:

W czwartek (17.06) uczniowie klasy II p (prawniczej) wybrali się̨ na lekcję historii oraz języka polskiego w warszawskim plenerze. Szlak wędrówki wiódł Traktem Królewskim, łączącym dawne rezydencje królewskie.

Spacerując  Krakowskim Przedmieściem uczniowie dotarli do Pałacu Prezydenckiego, zabytkowego kampus Uniwersytetu Warszawskiego, pięknych kościołów. Warszawska Starówka zachwyciła nas  kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Na Rynku Starego Miasta zobaczyliśmy  warszawską Syrenę – oficjalny symbol miasta.

W piękną, słoneczną sobotę 12 czerwca na zrewitalizowanym rynku przed Urzędem Miasta w Lubartowie odbyła się pierwsza edycja imprezy rekreacyjno- sportowej „Lotka na rynku”. Organizatorem imprezy był UKS Top, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie.

Przy pięknej, prawie bezwietrznej- co jest ważne w przypadku badmintona, pogodzie adepci tej ciekawej dyscypliny sportu rywalizowali w turnieju indywidualnym oraz uczestniczyli w wielu grach i zabawach związanych z badmintonem. Turniej miał na celu rozpropagowanie badmintona, jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego dzieci i dorosłych. Bardziej doświadczeni miłośnicy tego sportu mogli rywalizować w turnieju indywidualnym, rozgrywanym w trzech kategoriach, a mniej zaawansowani i ci, którzy zaczynają swoja przygodę z badmintonem, mogli sprawdzić się uczestnicząc w grach i zabawach zawierających elementy tzw. kometki.

Jak sprzed ekranu własnego komputera zmieniać świat na lepsze? Jak rozmawiać o lękach, trudnych emocjach i przyszłości? Jak pokonywać niewidzialne bariery i wspólnie przeciwdziałać wykluczeniu rówieśników? Na te i inne pytania 10 czerwca poszukiwali odpowiedzi uczniowie klasy 1m Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie wraz z uczestnikami Digital Youth Forum 2021 z całego kraju.

Na wirtualnej scenie wystąpili m.in. Michał Rogalski – młody twórca ogólnopolskiej bazy danych o epidemii koronawirusa, Jan Gawroński – nastoletni działacz na rzecz osób w spektrum autyzmu, Hania Sywula – promotorka zdrowia psychicznego oraz Kamil Śliwowski – animator edukacji medialnej i cyfrowej.

Po wielu miesiącach pobytu w domu podczas pandemii i nauczania zdalnego, uczniowie z klasy I m Zespołu Szkół nr 2 wraz z wychowawcą wyruszyli w teren. W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie…” postanowili  zapoznać się z najbliższą historią, czyli historią Lubartowa. Wzięli udział w grze miejskiej pt. „Śladami dawnego Lubartowa”, organizowanej przez Punkt Informacji Turystycznej. Wyposażeni w przekaz audio i mapę miasta wędrowali uliczkami, śledząc obiekty historyczne spotykane na swojej drodze. Dzięki nagraniu zdobywali informacje dotyczące zarówno topografii miasta, jak i historii zabytków oraz dóbr kultury.  Odkrywając kolejne tajemnice dążyli do odgadnięcia hasła ukrytego na mapie.     

Na zakończenie zabawy zostali obdarowani upominkami z logo Lubartowa.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych fajną zabawą i jednocześnie interesujących się historią Lubartowa do odwiedzenia   Punkt Informacji Turystycznej w Lubartowie | Facebook