Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną wersję "Familiady" w której konkurowały ze sobą drużyny nauczycieli oraz uczniów. Prowadzącym był przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Patryk Kubera.

Drużyny w formacie znanym z teleturnieju odpowiadały na pytania związane z wiedzą ogólną, ale też wiedzą o naszej szkole. Wygrali nauczyciele, ale bardzo gratulujemy obu grupom, ponieważ świetnie się wykazali.

Życzymy wszystkim pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego, zdrowia, czerpania przyjemności z pracy. Bardzo dziękujemy, że wkładają Państwo wysiłek w to, abyśmy my mogli edukować się w tak świetnych warunkach. - uczniowie ZS2.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2024

Poznajmy się w bibliotece

Z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotek Szkolnych październik obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i  rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. W tym roku przewodnie hasło obchodów  to „Poznajmy się w bibliotece”. Zapraszamy do biblioteki, aby nie tylko bliżej się poznać, poczytać i wypożyczyć książkę, ale także odwiedzić nasze aktualne wystawy: „Białe kruki w zbiorach biblioteki szkolnej”, na której prezentujemy książki wydane w XIX wieku oraz „Wystawę autotematyczną” inspirowaną biblioteką i książką w tytule lub treści. Jednocześnie informujemy, że trwa konkurs na prace plastyczne uczniów, których inspirację stanowi  książka, czytelnictwo oraz biblioteka jako miejsce przyjazne i interesujące. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat związany z wymienioną tematyką nastąpi dnia 21 października 2024 r. Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa i dostarczenia prac w formacie A3 i dowolnej technice do dnia 18.10.2024 r. Wystawa prac uczniów jest na bieżąco uzupełniania i eksponowana w bibliotece szkolnej i na terenie szkoły.

Najlepsi uczniowie naszego powiatu odebrali nagrody Starosty Lubartowskiego. https://www.youtube.com/watch?v=I14b7aoJ2tI&t=382s

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dziś (24.09.2024) aż ... uczniów ZS nr 2 w Lubartowie  odebrało stypendia podczas Jesiennej Gali stypendialnej zorganizowanej przez Wydział Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Podczas gali, która odbyła się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie, wręczono stypendia Starosty Lubartowskiego za osiągnięcia w dziedzinie nauki w II semestrze roku szkolnego 2023/2024. Galę uświetnił występ wychowanków PMDK.

-Dzisiejsza uroczystość nie tylko pozwoliła uhonorować godne podziwu osiągnięcia naszych uczniów, ale także podkreślić wyjątkową determinację i ciężką pracę zarówno naszych wychowanków, jak i nauczycieli oraz wychowawców, którzy wspierają ich rozwój- podsumował spektakularne wyniki gali dyrektor ZS nr 2 p. Z. Sajda.