Liczba abiturientów – 218

Liczba abiturientów – 218

Kto wziął udział w uroczystości:

Przewodniczący Rady Powiatu – Andrzej Kardasz

Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu – Aleksandra Kociszewska

Dyrekcja szkoły – Zbigniew Sajda, Katarzyna Sobich, Janina Dąbkowska

Abiturienci, wychowawcy klas kończących szkołę, rodzice abiturientów, delegacje wszystkich klas

Ogólny zarys/opis uroczystości

- przywitanie zebranych gości przez prowadzących Kaję Wróblewską i Mikołaja Lipskiego

- występ Chóru Sanguszki

- wprowadzenie Sztandaru Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki

- przemówienie Zbigniewa Sajdy – dyrektora ZS2 w Lubartowie

- przemówienie Andrzeja Kardasza – Przewodniczącego Rady Powiatu

- przemówine Aleksandry Kociszewskiej - Kierownika Wydziału Oświaty i Sportu

- wystąpienie Alicji Filipowskiej – wychowawczyni klasy IV g, w imieniu wszystkich wychowawców klas kończących szkołę

- wystąpienie Patryka Kubery, ucznia klasy IV b, w imieniu wszystkich abiturientów

- wystąpienie Adriana Ligęzy – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

- uroczyste pożegnanie przez abiturientów Sztandaru Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie

- wyprowadzenie sztandaru

- uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły z wyróżnieniem i stypendiów naukowych, a także listów gratulacyjnych dla rodziców

- wręczenie nagród za 100% frekwencję

- nagrodzenie uczniów odnoszących sukcesy dydaktyczne, artystyczne i sportowe, a także zaangażowanych w działalność społeczną, prace Samorządu Uczniowskiego, inne prace na rzecz szkoły, a także reprezentujących szkołę w Szkolnym Poczcie Sztandarowym i członków Szkolnego Radiowęzła.

- zakończenie uroczystości wystąpieniem Chóru Sanguszki

Uroczystość przygotowały: Maria Biernacka-Drabik, Beata Cieślak

 

Krótki opis:

W szczególnie uroczystej atmosferze odbyło się w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie pożegnanie uczniów klas IV LO i V Technikum Zawodowego. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili Przewodniczący Rady Powiatu pan Andrzej Kardasz oraz Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu pani Aleksandra Kociszewska, którzy w imieniu organu prowadzącego szkołę pożegnali uczniów, życząc im jednocześnie powodzenia na kolejnych etapach życia. Honory gospodarza pełnił Dyrektor ZS2 pan Zbigniew Sajda, który w swoim przemówieniu podkreślał dumę z abiturientów „Chopina”. A jest z czego być dumnym. Nagrodom za sukcesy w nauce, za działalność sportową, artystyczną i społeczną nie było końca. Za sprawą poruszających słów pożegnania wypowiedzianych przez abiturientów i wychowawców, a także w związku z uroczystym pożegnaniem się przedstawicieli klas ze Sztandarem Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie zrobiło się również bardzo sentymentalnie.

Dnia 28 marca klasa 3P humanistyczno-prawnicza uczestniczyła w wyjątkowej lekcji. W ramach wiedzy o społeczeństwie uczniowie udali się do Starostwa Powiatowego. Młodzież miała okazję bliżej przyjrzeć się pracy w wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa oraz w wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości. Uczniowie porozmawiali z sekretarzem powiatu Januszem Bodziackim, który opowiedział o swoim doświadczeniu oraz o pracy na różnych szczeblach samorządu.

Taka forma zajęć z pewnością była wartościową lekcją dla klasy prawniczej.

Z naszym wielce szanownym partnerem - Muzeum Zamoyskich w Kozłowce - szykujemy nowy projekt teatralny. Jeśli macie ochotę na dobrą teatralną zabawę, to już niedługo będziemy mieli dla Was ciekawą propozycję. Wstępna zapowiedź poniżej, a o szczegółach dowiecie się już niebawem.

🎉Z wielką radością informujemy, że Muzeum Zamoyskich w Kozłówce otrzymało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna" na projekt „Tableau vivant, czyli żywe obrazy z kozłowieckiego pałacu”. Kwota dofinansowania wynosi 69 000 zł.
✅Wnioskowana inicjatywa ma na celu przybliżenie młodzieży życia XIX-wiecznej arystokracji poprzez realizację „żywego obrazu” – popularnej rozrywki salonowej tamtych czasów. Działania rozpoczną się od zwiedzania pałacu w Kozłówce, gdzie młodzież wybierze dzieła sztuki, które staną się inspiracją do dalszych działań. Uczestnicy poznają również obyczaje, modę i styl życia elit, co ułatwi im wcielenie się w historyczne postacie.
🎭Integralną częścią warsztatów będzie edukacyjna wizyta w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, pozwalająca zgłębić kulisy pracy scenicznej. Następnie młodzież, podzielona na grupy teatralną i scenograficzną, zajmie się opracowaniem scenariusza spektaklu, kreacją postaci oraz przygotowaniem scenografii i rekwizytów. Stworzone przez uczestników "żywe obrazy" oraz ich historie zostaną zaprezentowane szerszej publiczności dwukrotnie podczas widowiska końcowego.
👉O wszystkich podejmowanych działaniach będziemy informować w naszych kanałach w mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

Troje naszych uczniów I LO w Lubartowie: Jakub Wójcik z kl. 2b, Kinga Pożarowszczyk z kl. 3n i Patryk Grudzień z kl. 3p, którzy przeszli do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, wzięli udział w Warsztatach Biblijnych w Lublinie. Odbyły się one 27 marca w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, a poprowadził je ks. dr Marcin Zieliński – wykładowca KUL. Ksiądz przez wspaniały wykład przeniósł słuchaczy w odległy świat Starego Testamentu, czas budowania świątyń i ciekawostek z nimi związanych. Druga część spotkania poświęcona była podróżom świętego Pawła. Uczniowie mogli przenieść się oczyma wyobraźni m.in. do starożytnego Efezu i poznać życie ówczesnych mieszkańców, którym Ewangelię przepowiadał Apostoł narodów. To była prawdziwa uczta biblijna! Naszym młodym biblistom towarzyszyła s. Dagmara Dudzińska i p. Ewelina Szatiło.