- Julia Piekarczyk, III P
Dnia 28 marca klasa 3P humanistyczno-prawnicza uczestniczyła w wyjątkowej lekcji. W ramach wiedzy o społeczeństwie uczniowie udali się do Starostwa Powiatowego. Młodzież miała okazję bliżej przyjrzeć się pracy w wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa oraz w wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości. Uczniowie porozmawiali z sekretarzem powiatu Januszem Bodziackim, który opowiedział o swoim doświadczeniu oraz o pracy na różnych szczeblach samorządu.
Taka forma zajęć z pewnością była wartościową lekcją dla klasy prawniczej.
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Karolina Oleksiejuk
Z naszym wielce szanownym partnerem - Muzeum Zamoyskich w Kozłowce - szykujemy nowy projekt teatralny. Jeśli macie ochotę na dobrą teatralną zabawę, to już niedługo będziemy mieli dla Was ciekawą propozycję. Wstępna zapowiedź poniżej, a o szczegółach dowiecie się już niebawem.




- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
Troje naszych uczniów I LO w Lubartowie: Jakub Wójcik z kl. 2b, Kinga Pożarowszczyk z kl. 3n i Patryk Grudzień z kl. 3p, którzy przeszli do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, wzięli udział w Warsztatach Biblijnych w Lublinie. Odbyły się one 27 marca w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, a poprowadził je ks. dr Marcin Zieliński – wykładowca KUL. Ksiądz przez wspaniały wykład przeniósł słuchaczy w odległy świat Starego Testamentu, czas budowania świątyń i ciekawostek z nimi związanych. Druga część spotkania poświęcona była podróżom świętego Pawła. Uczniowie mogli przenieść się oczyma wyobraźni m.in. do starożytnego Efezu i poznać życie ówczesnych mieszkańców, którym Ewangelię przepowiadał Apostoł narodów. To była prawdziwa uczta biblijna! Naszym młodym biblistom towarzyszyła s. Dagmara Dudzińska i p. Ewelina Szatiło.
- ZS2; publikacja: Kamil Góźdź
W ubiegłym tygodniu klasy IB i IH z I LO w Lubartowie miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z policjantami, którzy opowiedzieli o zagrożeniach związanych z Internetem. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać niebezpieczne sytuacje w sieci, jak unikać cyberprzemocy oraz jak dbać o prywatność w Internecie. Policjanci przypomnieli o konieczności ostrożności przy udostępnianiu danych osobowych oraz o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z mediów społecznościowych. Na zakończenie przeprowadzili krótki test, który miał na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń w sieci i sposobów ochrony przed nimi.