🍭 07.06.2024r w ZS nr 2 przy ul. Chopina z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana Noc Filmowa. Oprócz licznych filmów, które obejrzeli uczestnicy nie zabrakło również "Just Dance" , karaoke, pysznych przekąsek, dobrej zabawy... a co najważniejsze, stworzenia kolejnych, niepowtarzalnych wspomnień. Ta noc pozwoliła dostrzec i docenić obecność drugiego człowieka. Spędzenie całej nocy w szkole to wyjątkowa atmosfera i niezapomniane chwile, które uczniowie bez wątpienia zapamiętają jako jedne z tych najlepszych.

✍️Maja Gryzio IP

Już po raz piąty w słoneczną bezwietrzną sobotę 8 czerwca 2024 r. na zrewitalizowanym rynku przed Urzędem Miasta w Lubartowie odbyła się kolejna edycja imprezy rekreacyjno- sportowej „Lotka na rynku”. Organizatorem imprezy był UKS Top, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie.

Organizatorom udało się wstrzelić w okno pogodowe i podczas zmagań badmintonowych świeciło piękne słońce, a na rynku miejskim wspaniale pachniały lubartowskie lipy. Turniej miał na celu propagowanie badmintona, jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego dzieci i dorosłych. Miłośnicy tego sportu mogli rywalizować w turnieju indywidualnym, rozgrywanym w trzech kategoriach.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Prezes UKS Top pan Zbigniew Sajda. Turniej odbywał się w kategoriach: dziewczęta/kobiety, chłopcy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz kategoria open mężczyzn. Niektórzy uczniowie brali udział również w kategorii open. Łącznie do turnieju zapisało się 31 uczestników, którzy po losowaniu rozegrali mecze grupowe oraz mecze finałowe na pięciu kortach. Wśród najliczniej obsadzonej kategorii dziewcząt/kobiet pierwsza trójka, to:

  1. Gabriela Januszek,
  2. Dorota Zielińska,
  3. Lena Żelazek.

Wśród chłopców rywalizacja była niezwykle wyrównana i po rozegraniu wielu ciekawych spotkań klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

  1. Ksawery Rabczon,
  2. Krzysztof Rusinek,
  3. Dominik Raczyński.

Najsilniej obsadzona była kategoria męska open, również z udziałem uczniów szkół ponadpodstawowych, a nawet podstawowych. Po wielu  zaciekłych i często wyrównanych pojedynkach ostatecznie wyłoniono najlepszą trójkę zawodników, którzy rozegrali mecze finałowe systemem „każdy z każdym”. Najlepsi zawodnicy w tej kategorii, to:

  1. Dawid Augustynowicz,
  2. Szymon Czubacki,
  3. Ksawery Rabczon.

Zwycięzcom gratulujemy! Należy dodać, że mecze odbywały się zwykłymi lotkami plastikowymi lub- do wyboru przez przeciwników specjalnymi lotkami AirShuttle, których konstrukcja pozwala na grę przy wietrznej pogodzie. Gra tą lotka nosi nazwę air badminton.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy w poszczególnych kategoriach odebrali z rąk organizatorów dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy gier zachęcani byli przez wolontariuszy (uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie) obsługujących turniej do tego, aby w przyszłości zacząć przygodę z badmintonem.

- Celem organizowania tego typu przedsięwzięć jest również wzrost świadomości mieszkańców na temat pozytywnych skutków spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Na pewno każda tego typu impreza rekreacyjno- sportowa, gdzie mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak też dzieci, pozytywnie wpływa na postrzeganie wśród jej uczestników ruchu, jako jednego z podstawowych sposobów spędzania czasu wolnego. Zdecydowana większość uczestników, mająca po raz pierwszy tak duży kontakt z badmintonem stwierdziła, że będzie on od teraz jedną z podstawowych form ruchu uprawianego w czasie wolnym. Ci, którym ten sport nie był obcy, podkreślali , że nadal będzie on jednym z najważniejszych sportów w ich życiu.- podsumował piąty już turniej rozgrywany na miejskim rynku prezes UKS Top p. Z. Sajda.

Organizatorzy pragną również serdecznie podziękować dyrekcji LOK w Lubartowie za użyczenie stolików i krzeseł, firmie p. Jolanty Smyk za dostarczenie napojów chłodzących oraz uczniom „Chopina”, którzy jako wolontariusze pomagali przy organizacji imprezy.  Fundusze na organizację przedsięwzięcia zostały przekazane przez Miasto Lubartów.

W środę 29 maja wolontariusze z ZS nr 2 w Lubartowie zorganizowali na boisku szkolnym w swojej szkole Dzień Dziecka dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie. Tańce, wspólne śpiewanie, tor przeszkód, to tylko część tego, co czekało na przedszkolaków. Było dużo zabawy, śmiechów, a każde dziecko, zarówno młodsze, jak i te starsze uśmiechało się od ucha do ucha i każdy wspaniałe spędził ten dzień. 

W dniu 27 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 2 mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Panią Alicją Filipowską - nie tylko nauczycielką języka angielskiego, ale również pisarką, autorką  powieści „Nigdy bym” (2023 r.)
i „Ani słowa o rodzinie” (2024 r.). Spotkanie autorskie, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 3P, 2H i 1T, p. wicedyrektor Janina Dąbkowska oraz  nauczyciele: Małgorzata Sabat, Monika Kaper, Beata Józefaciuk i Krystyna Miętek, odbyło się w bibliotece szkolnej.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej charakterystyki głównych bohaterów książek już wydanych oraz kolejnej, która za moment trafi do naszych rąk.  

BEZPIECZNI ZA KIEROWNICĄ to cykl zajęć teoretycznych i praktycznych, w których 27 i 28 maja wzięli udział uczniowie klas trzecich ZS nr 2 w Lubartowie. A wszystko dzięki uprzejmości właścicieli i współpracowników Ośrodka Szkolenia Kierowców OSIOR.

-Dla wielu z nas to pierwszy etap przygotowania do roli kierowcy. Dziękujemy za szereg wskazówek, praktycznych rad, a także możliwość przekonania się, czym grozi nadmierna prędkość i brak odpowiedzialności na drodze. Obyśmy pamiętali o tym jako kierowcy.- podsumowali akcję uczniowie z ZS2.