Co prawda już dawno przebrzmiały echa balu studniówkowego, to jednak młodzież klas maturalnych z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki w Lubartowie ponownie zatańczyła poloneza. I to nie byle gdzie!

Aby uświetnić niedawno obchodzoną setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja młodzież klas maturalnych liceum i technikum zatańczyła układ sceniczny poloneza do specjalnie skomponowanego na tę okazję utworu muzycznego. Składa się on z fragmentów kilku polonezów F. Chopina. Nagranie występu lubartowskich maturzystów poprzedzone jest zapowiedzią w wykonaniu, obdarzonego niezwykłym głosem, Piotra Adamczyka- ucznia klasy II technikum informatycznego, które funkcjonuje w ramach ZS nr 2 w Lubartowie. Autorem choreografii jest nauczyciel wf i v- dyr. pan Z. Sajda, a muzykę zaaranżowali panowie Zbigniew Barankiewicz i Dariusz Lipski (nauczyciel w ZS nr 2).

Składając maturzystom gorące życzenia połamania piór, a Państwu wszystkiego najlepszego z okazji niedawno obchodzonych świąt narodowych, zapraszamy do obejrzenia załączonego materiału.

Organizatorzy przedsięwzięcia składają również serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Lubartowie za udostępnienie pomieszczeń do nagrania.

ZS2

DSC_0207_wynik.JPGDSC_0203_wynik.JPG15.JPGDSC_0210_wynik.JPG31.JPGDSC_0256_wynik.JPG19.JPG6.JPG12.JPG23.JPGDSC_0224_wynik.JPG2.JPGDSC_0192_wynik.JPG