Siatkarze z ZS nr 2 w Lubartowie drugą drużyną Rejonu!

16 lutego 2024 r. zawodnicy ZS nr 2 w Lubartowie reprezentowali swoją szkołę w półfinałach wojewódzkich Licealiady w piłce siatkowej chłopców.

Zawody rozegrano w Sali sportowej ZSZ nr 2 w Rykach a organizatorem zawodów był PSZS w Rykach. Po zaciętej walce i zwycięstwie w pierwszym meczu nad ZS w Poniatowej zajęli ostatecznie II miejsce, ustępując jedynie drużynie ZST z Puław.

Kolejność końcowa:

  1. ZST Puławy,
  2. ZS nr 2 Lubartów,
  3. OLL Dęblin,
  4. ZS Poniatowa.

Skład srebrnej drużyny: Sienkiewicz Karol (k), Pęksa Aleksander, Matyjaszczyk Maksymilian, Oskar Dunda, Salomon Filip, Brzyski Bartosz, Skarżyński Wiktor, Brzyski Iwo, Kędzior Mikołaj, Kostyła Adrian, Pawlina Wiktor, Nowacki Szymon, op. Zbigniew Sajda.

Gratulujemy uczniom z ZS nr 2 w Lubartowie i czekamy na kolejne sportowe emocje.

 

 

W styczniu w naszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Mecze rozgrywane były na trzech stołach najpierw w grupach, w których wyłoniono zwycięzców, a  następnie rywalizowano systemem pucharowym.

Wyniki w kategorii dziewcząt:

I m – Zuzanna Lato

II m – Izabela Laskowska

III m – Natalia Dudzik

IV m – Wiktoria Góźdź

V m – Maria Miszczuk

Wyniki w kategorii chłopców:

I m - Maksymilian Karczmarz

II m – Wiktor Kozioł

III m – Jakub Nicpoń

IV m – Wiktor Pawlina

V  - VIII m – Szymon Kunaszyk, Tomasz Topyła, Jakub Drzewiecki, Bartłomiej Stelmach.

Otwarcia turnieju oraz uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonał dyrektor szkoły p. Zbigniew Sajda. Już po feriach najlepsi tenisiści z naszej szkoły będą rywalizować w Mistrzostwach Powiatu. Życzymy wielu zwycięstw i awansu do zawodów rejonowych. Organizatorem turnieju była p. Beata Sajda- nauczyciel w.f.

W roku szkolnym 2023/24 w ZS nr 2 w Lubartowie zostały zrealizowane dwa programy Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, finansowane z funduszy Ministerstwa Edukacji i Sportu, których celem było szkolenie młodzieży w zakresie umiejętności organizacji zawodów sportowych.


Pierwszy z nich, to "Młodzieżowy Organizator Sportu", w którym wzięło udział 15 uczniów, a opiekunami byli p. Beata Sajda i p. Zbigniew Sajda. Młodzież odbyła kilkadziesiąt godzin szkoleń teoretycznych i praktycznych, na których poznawała zasady organizowania zawodów sportowych i przepisy wybranych dyscyplin.


Drugim programem, w którym udział wzięło 10 uczniów, był "Młodzieżowy Sędzia Sportowy", którego opiekunem był p. Marek Kitliński.


Kursy zakończyły się egzaminem teoretycznym a MSS dodatkowo weekendowym obozem w okolicach Nałęczowa, gdzie odbywały się zajęcia praktyczne. Wszyscy uczestnicy szkoleń uzyskali wynik pozytywny, tym samym zdobywając legitymacje MOS i MSS, potwierdzające ich wiedzę i umiejętności. Młodzi sędziowie otrzymali legitymacje i koszulki sportowe.

Dnia 19.12.2023 r. w hali widowiskowo – sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Do rozgrywek zgłosiły się 2 drużyny w kategorii dziewcząt i 2 drużyny w kategorii chłopców.

Dziewczęta: - II LO w Lubartowie (op. Marcin Świderek), - Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie (op. Beata Sajda).

Chłopcy: - RCEZ w Lubartowie (op. Marek Filipiuk), - Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie (op. Marek Kitliński).

Mecz dziewcząt zakończył się wynikiem 9:8 dla ZS nr 2 w Lubartowie, a chłopców 15:3 dla ZS nr 2 w Lubartowie.

Końcowa kolejność dziewczęta: 1. ZS nr 2 w Lubartów, 2. II LO w Lubartowie.

Końcowa kolejność chłopcy: 3. ZS nr 2 w Lubartów, 4. RCEZ w Lubartowie.

Turniej przebiegał bez zakłóceń, w miłej, sportowej atmosferze. Drużyny otrzymały wodę, puchar oraz dyplomy. Organizatorem turnieju była Beata Sajda. Mistrzostwa zostały zorganizowane z funduszy przeznaczonych przez Powiat Lubartowski.

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w  Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, Licealiada Lubartów,dn. 15.12.2023 r.

W zawodach rozgrywanych w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie udział wzięło łącznie dziewięć reprezentacji szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu lubartowskiego. Cztery w kategorii dziewcząt i pięć w kategorii chłopców. Drużyny zagrały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a następnie zwycięzcy grup grali o miejsca I, a zespoły które zajęły drugie miejsca w grupach grały o III miejsca w turnieju. Otwarcia zawodów jak i podsumowania i wręczenia nagród dokonał Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie p. Zbigniew Sajda.