10 października odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Łącznie w turnieju wzięło udział 30 uczennic i uczniów I LO i TZ nr 2, którzy walczyli o tytuły Mistrzów Szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Spośród uczestników, którzy prezentowali bardzo wysoki poziom, zostali wyłonieni najlepsi tenisiści w szkole, którzy będą nas reprezentować w zawodach międzyszkolnych.

W zawodach Ligi Lekkoatletycznej z kalendarza Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego przeprowadzonych dnia 28 września 2024 roku na obiekcie sportowym Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, wzięło udział 4 drużyny (łącznie 70 zawodników). Uczestnicy walczyli o punkty do klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców. Klasyfikacja końcowa:

W kategorii dziewcząt:

1. II LO w Lubartowie – opiekun Michał Pacek

2. Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie - opiekun Joanna Góźdź

W kategorii chłopców:

1. Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie - opiekun Marek Kitliński

2. II LO w Lubartowie – opiekun Marcin Lato

Organizatorami i sędziami byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie oraz uczniowie szkoły.

Startującym w zawodach organizatorzy zapewnili napoje chłodzące. Drużyny otrzymały dyplomy i za pierwsze miejsca puchary. Oba zespoły dziewcząt i chłopców będą reprezentowały powiat w zawodach Rejonowych w Puławach.

Środki finansowe na przeprowadzenie zadania zostały przekazane przez Powiat Lubartowski.

XXIII MEMORIAŁ RYSZARDA KALBARCZYKA

Mistrzostwa  Powiatu w Drużynowych i Indywidualnych Biegach Przełajowych

23 września 2024 r. Lubartów

W zawodach 23 września 2024 roku, zorganizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie, ZS nr 2 oraz II LO w Lubartowie, na gościnnych obiektach sportowych MOSiR Lubartów wystartowały reprezentacje dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Lubartowskiego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wystartowało rekordowo dużo, bo aż 520 uczestników (227 dziewcząt, 293 chłopców). Podczas imprezy odbyło się również Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024 oraz Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2024/2025.

Jak co roku o tej porze 27 maja w Kocku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych. Drużyny ZS nr 2 w Lubartowie zacięcie walczyły o zwycięstwo, a emocje sięgały zenitu. Ostatecznie zarówno zawodniczki jak i zawodnicy z „Chopina” wywalczyli dwa drugie  miejsca. Zwycięzcami w obu kategoriach okazały się drużyny z ZS w Kocku. Zawody odbyły się w przyjemnej, sportowej atmosferze.