Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III p z I LO w Lubartowie Krystian Rożko uzyskał tytuł finalisty w zawodach centralnych XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady była historia wojskowości „Od Obertyna do Wiednia”. Krystian rozpoczął rywalizację już na początku roku szkolnego pomyślnie przechodząc kolejne etapy - szkolny, międzyszkolny i wojewódzki. W I części etapu finałowego napisał esej historyczny na ocenę bardzo dobrą.

Zgodnie z regulaminem olimpiady tytuł finalisty zwalnia Krystiana z egzaminu maturalnego z historii. Krystian jest uczniem 4 – letniego liceum ogólnokształcącego, maturę będzie zdawał w następnym roku szkolnym ale już teraz może cieszyć się 100 % wynikiem z historii w zakresie rozszerzonym.

Gratulacje !