W miniony piątek w małej sali widowiskowej ZS nr 2 w Lubartowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nasz honorowy absolwent”. Młodzież z klas I M, II M, II W i III M miała okazję spotkać się z absolwentem I LO w Lubartowie Michałem Bigorajem – matura rocznik 2002. Michał 20 lat temu zdawał maturę w szkole przy ul. Chopina i skorzystał z zaproszenia do odwiedzenia swojej starej szkoły. Na wspomnianym spotkaniu opowiadał o swoich pasjach, zainteresowaniach, pracy i osiągnięciach. Okazuje się, że absolwent należy do grona ludzi wielu talentów!

Dowiedzieliśmy się, że Michał jest między innymi dziennikarzem muzycznym, menedżerem zespołu NoVela, członkiem zespołu redakcyjnego magazynu „Świat Elit” oraz współprowadzi biznes rodzinny - piekarnię. Wydał również książkę zatytułowaną „Przewodnik fana Queen po Londynie”. Dodatkowo prowadzi swój kanał na YouTube. Interesuje się również sztukami walki, a jego drugą największą pasją, zaraz po muzyce, jest sport. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, skąd się wzięła jego pasja do muzyki i jak wyglądała jego droga do sukcesu. Młodzież mogła usłyszeć z ust gościa, że nawet drobne sytuacje z okresu nauki w szkole, mogą wpłynąć na późniejsze, dorosłe życie. Np. wybrany temat na maturze może warunkować późniejsze zainteresowania maturzysty, a następnie mieć wpływ na jego pracę zawodową…

Na zakończenie Michał został oficjalnie przyjęty do grona Honorowych Absolwentów szkoły i z tej okazji przyjął z rąk dyrekcji okolicznościowy dyplom. Społeczność ZS2 ma już w planie kolejne spotkania z absolwentami szkoły. A kto zostanie uhonorowany kolejnym tytułem? Niedługo wszystko się wyjaśni.

_DSC0509.jpg_DSC0507.jpg_DSC0491.jpg_DSC0520.jpg_DSC0529.jpg_DSC0512.jpg_DSC0499.jpg_DSC0525.jpg_DSC0501.jpg