W miniony weekend ZS nr 2 w Lubartowie był miejscem pełnym aktywności i dobrej woli. Zorganizowane dwie niezwykłe akcje pokazały, że społeczność szkoły z ul. Chopina jest gotowa angażować się w działania na rzecz zdrowia i pomocy innym.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania to święto, które obchodzone jest w wielu krajach Unii Europejskiej, a ustanowił je sam Komisarz Unii Europejskiej w 2007 roku. Szkoła postanowiła uczcić to wyjątkowe święto w wyjątkowy sposób - 8 listopada zorganizowano kiermasz.

Za prowadzenie tego wydarzenia odpowiadała grupa utalentowanych uczennic z klas 3: Nadia Benet, Julia Podleśna, Magda Dzido, Martyna Lal, Alessandra Capogna i Dominika Bajdak. Działania koordynowała nauczycielka geografii pani Monika Jarosz. Ich zaangażowanie i pasja sprawiły, że kiermasz stał się prawdziwym sukcesem. To dzięki nim na stoisku można było znaleźć taką różnorodność smaków i potraw, że aż trudno uwierzyć. Lemoniada, sushi, sałatka, szaszłyki owocowe i warzywne, tortille, ciastka orkiszowe i owsiane, kanapki, szarlotka, hummus z marchewką, chleb bananowy - lista potraw była imponująca.

Jednak ten kiermasz miał również głębszy cel. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia miały trafić na wsparcie schroniska w Nowodworze, co dowodzi, że ZS nr 2 nie tylko dba o własne zdrowie, ale także o dobro innych istot.

Drugą niezwykłą akcją, która miała miejsce tego dnia, było rozdawanie jabłek. Wszędzie można było zobaczyć wolontariuszy w czerwonych koszulkach. Przemierzali korytarze, dziedziniec, a nawet salę gimnastyczną. W jednej ręce trzymali kosze pełne soczystych jabłek, a w drugiej puszkę do której zbierali dobrowolny datek.

Akcja ta miała na celu nie tylko promocję zdrowego żywienia, ale także zbieranie funduszy na rozwój wolontariatu w szkole. To piękna inicjatywa, która pokazuje, że zdrowy styl życia i dobroczynność idą w parze.

Wielkie podziękowania należą się Lubartowskiemu Kołu Polskiego Czerwonego Krzyża za pomoc w organizacji i Pani Smyk z zieleniaka na rynku, która dostarczyła nam aż 3 skrzynie jabłek na to wydarzenie! Bardzo dziękujemy.

Obydwie akcje pokazały, że ZS nr 2 w Lubartowie to miejsce pełne zaangażowania, zdrowia i troski o innych. Dzięki takim wydarzeniom uczymy się, że każdy ma wpływ na poprawę świata, a zdrowe żywienie i dobroczynność mogą iść w parze. Brawo!

IMG_2482.jpgIMG_2464.jpgIMG_2430.jpgIMG_2477.jpgIMG_2466.jpgIMG_2472.jpgIMG_2441.jpgIMG_2457.jpgIMG_2485.jpgIMG_2488.jpg