Zespół projektu "Młodzi Ratują" (Zuzanna Demucha, Maja Grądek, Tomasz Topyła, Michał Topyła i Michał Zdunek) który realizują w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przeprowadzili spotkania dla uczniów naszej szkoły, na których wyjaśnili podstawowe pojęcia związane z pierwszą pomocą oraz pokazali jak wykonać RKO i jak użyć AED.

Po części pokazowej uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i przećwiczyć wykonywanie RKO na profesjonalnych fantomach.

Pomysł na projekt wziął się stąd, że chcemy edukować ludzi w zakresie pierwszej pomocy. Wiemy jak bardzo taka edukacja jest ważna, ponieważ wiele osób nadal nie jest pewnych tego, jak pierwsza pomoc wykonać. Boją się oni do niej przystąpić, co wynika również z braku wiedzy na ten temat - mówi zespół projektu.