18 marca uczniowie klas III D i I G z I LO w Lubartowie wybrali do Lubartowskiego Ośrodka Kultury na multimedialny spektakl Iskry Niepodległej. Odbywał się on w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii zaprezentowano młodzieży postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Nie zabrakło postaci wybitnych dla naszej Ojczyzny, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Ich działalność dotyczyła wielu dziedzin, jak technika, medycyna, nauka, praca społeczna, kultura, eksploracja świata i kosmosu czy sport. Wystawa zrobiła wielkie wrażenie na uczniach i pokazała, że historii można się uczyć nie tylko ze szkolnej ławki. Wyjście zorganizowali mgr Artur Staszek i mgr Kamil Kozioł.