To były trzy, fantastyczne dni spędzone przez młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie na zachodzie Polski, a także w Berlinie.

17 kwietnia klasa II M, a także grupa uczniów z innych klas lubartowskiej szkoły wybrała się w trzydniową podróż. Pierwszym celem był Poznań, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć Ostrów Tumski wraz z jego imponującą Katedrą czy pospacerować po Rynku.

Wszyscy jednak czekaliśmy na drugi dzień, ponieważ naszym celem była stolica Niemiec, czyli Berlin. Harmonogram dnia był bardzo napięty, ale udało nam się wszystko zrealizować. Widzieliśmy chociażby Reichstag, Bramę Branderburską, Check Point Charlie, czy słynny Alexander Platz. Nie zabrakło również uczty dla podniebienia, która dla większości uczestników wycieczki polegała na skonsumowaniu currywursta, czyli tradycyjnej niemieckiej przekąski. Ostatni dzień poświęciliśmy natomiast na powrót z małą przerwą na wizytę w imponującym Zgierzu. W trakcie drogi powrotnej nie zabrakło dobrego humoru, a także wspólnych śpiewów. Już planujemy następny wyjazd.

Wycieczkę zorganizowało Biuro Podróży Continental Travel. Opiekę nad uczniami sprawowali Kamil Kozioł, Artur Staszek i Marta Mazurek.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg